Sompolno

Kolejne dwa sparingi mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Oba zakończyły się remisami

2020-01-19 20:16:08
Podczas mijającego weekendu trzecioligowcy z Konina rozegrali dwa kolejne mecze towarzyskie. Tym razem ich przeciwnikami byli czwartoligowcy. W piątek wieczorem nasi zawodnicy zmierzyli się w Ostrzeszowie z tamtejszą Victorią. W sobotnie przedpołudnie ich rywalami byli w Pleszewie piłkarze LKS-u Gołuchów. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 1:1.

W Ostrzeszowie pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze. W piątej minucie konińskiego bramkarza pokonał Robert Skrobacz. Koninianie wyrównali w drugiej połowie, po tym jak podanie Dawida Przybyszewskiego z rzutu wolnego na gola zamienił strzałem z główki – włączony niedawno do drużyny seniorów junior starszy, Jakub Pluciński. W Ostrzeszowie w barwach Górnika wystąpili także: Klaudiusz Kurek, Marcel Koziorowski, Dawid Kalinowski, Patryk Olczyk i Dawid Przybyszewski. Poza nimi naszą drużynę reprezentowało czternastu testowanych zawodników. Kolejnego dnia „biało-niebiescy” pojechali do Pleszewa, gdzie stanęli naprzeciw lidera IV ligi wielkopolskiej, LKS-u Gołuchów. W tym spotkaniu zagrali: Filip Stożek, Bartosz Zakrzewski, Tomasz Kowalski, Krystian Sobieraj, Tomasz Słowiński i Jakub Pluciński. Na murawę wybiegło ośmiu testowanych zawodników (w tym Michał Lorencki z SKP Słupca). I tym razem pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 20. minucie samobójczego gola strzelił Bartosz Zakrzewski. Koninianie wyrównali pięć minut przed końcowym gwizdkiem, gdy podanie Krystiana Sobieraja na gola zamienił jeden z testowanych piłkarzy. Kolejny sparing czeka „biało-niebieskich” w najbliższą sobotę, 25 stycznia. Tego dnia Górnik zagra w Pleszewie z Pogonią Nowe Skalmierzyce (także IV liga wielkopolska). Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00.