Shootersss

Kleczew

Pogoń Wilków i rozstrzygnięcie losów pojedynku w piątym secie. Za nami siatkarskie derby regionu

2019-12-15 15:40:31
Po raz drugi w sezonie Wilki Wilczyn pokonały SPS Konspol Słupca. W drugoligowych siatkarskich derbach regionu wilczynianie przegrywali już 0:2, odrobili straty i postawili kropkę nad i w tie-breaku.

Faworytem spotkania były wilczyńskie Wilki, które w pierwszym rozegranym w Słupcy meczu pokonały SPS bez straty seta. W rewanżu słupczanie pokazali charakter i zdominowali dwie pierwsze partie pojedynku. Zarówno w secie nr 1, jak i w secie nr 2, SPS szybko wychodził na kilkupunktowe prowadzenie. W obu przypadkach wilczynianie zbliżali się do wyrównania, jednak w końcówkach setów znów lepsi byli siatkarze SPS-u, którzy wygrali dwa razy 25:22. Gospodarze wrócili na właściwe tory w trzeciej części rywalizacji. Już na jej początku cieszyli się z prowadzenia 8:4. Ta przewaga została dowieziona do końca seta, którego Wilki wygrały 25:19. W czwartej partii rywalizacji słupczanie ugrali pięć punktów mniej. Przemiana w grze Wilków to zasługa m.in. Igora Wypijewskiego. Gospodarze skutecznie kiwali i nie pozwalali rywalowi na ustawienie efektywnego bloku. Rozpędzone Wilki nie zatrzymały się w tie-breaku. Piąty set zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 15:10. Po derbowym pojedynku oba zespoły z naszego regionu nie zmieniły swych lokat w tabeli pierwszej grupy drugiej ligi. Wilki z dorobkiem dziewiętnastu punktów są na trzecim miejscu, a słupczanie, mając dwa oczka mniej, plasują się tuż za podium. W następnej serii spotkań SPS czeka pauza, a wilczynianie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Grudziądz.

Wilki Wilczyn – SPS Konspol Słupca 3:2 (22:25, 22:25, 25:19, 25:14, 15:10)

Wilki Wilczyn: Filip Strojny, Adam Banasiak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Bartosz Adamski, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Filip Kaczmarek, Damian Perczak, Wojciech Pernak

SPS Konspol Słupca: Marek Subocz, Michał Torzewski, Marcin Komar, Łukasz Rymarski, Krystian Rabiega, Mateusz Wieczorek, Tomasz Kotecki, Gracjan Nawrot, Michał Bartoszak, Łukasz Lewicki, Artur Helman, Tomasz Jaroszczak