Kleczew

Bieg na dwóch dystansach i marsz nordic walking. Za nami kolejna, ósma odsłona Memoriału Henryka Warwasa w Kleczewie

2019-09-08 14:38:39
W tegorocznej imprezie wzięło udział 165 uczestników. Biegaczy i sympatyków nordic walking nie odstraszyła brzydka pogoda. Po krótkiej rozgrzewce wystartowało 84 uczestników biegu na 10 kilometrów, 43 uczestników biegu na 5 kilometrów i 38 sympatyków marszu z kijkami (także na dystansie 5 kilometrów).

Na dłuższym dystansie biegowym najlepszy był reprezentant gospodarzy – Piotr Frydrychowski z Kleczewa (33 minuty, 30 sekund). Szesnaście sekund później linię mety minął Taras Kulai z Konina, a na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Dryjański z Kleczewa (37:16). Wśród pań najszybsza była Anna Szygenda z Budzisławia Kościelnego (45:43), która wyprzedziła m.in. drugą w zestawieniu Ilonę Rybarczyk z Koła (45:48) i trzecią Katarzynę Łubik z Posady (46:50). W biegu na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Marcin Sakowski z Rychwała (17:57). Drugi był Przemysław Jasiak z Krosna (18:16), a trzeci Norbert Hołderny z Witkowa (18:37). W klasyfikacji pań wygrała Sylwia Blim z Wtórku (25:11), drugą pozycję zajęła Katarzyna Burczyńska z Kleczewa (26:06), a trzecią – Olga Hajdrych z Kleczewa (26:45). Po marszu nordic walking na najwyższym stopniu podium stanął Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego (32:55), tuż za nim metę minął Piotr Piaskowski z Konina (33:14), a trzeci był Szymon Sypniewski ze Starego Miasta (33:16). W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna (33:26), drugie miejsce wywalczyła Beata Jóźwiak z Wtórku (35:11), a trzecią pozycję zajęła Anna Matyja ze Śremu (36:02).