Jobs First

Kleczew

Sokół pokonał beniaminka. Debiut Pawła Piceluka z asystą

2019-08-16 12:29:50

Sokół Kleczew ma na swym koncie drugie zwycięstwo. W meczu trzeciej kolejki nowego sezonu trzecioligowiec z naszego powiatu pokonał 2:0 (1:0) beniaminka, Unię Janikowo.

Kibice czekali na ten pojedynek głównie z uwagi na pierwszy występ w wyjściowym składzie Pawła Piceluka. Jego przejście do Sokoła było bez wątpienia najważniejszym wakacyjnym wydarzeniem w klubie. 31-latek występował ostatnio w pierwszoligowej Warcie Poznań. Wcześniej był postrachem defensyw i bramkarzy m.in. drugiej grupy trzeciej ligi, w której występują drużyny z naszego regionu. Unia Janikowo to drużyna, która całkiem nieźle rozpoczęła sezon. Beniaminek udowodnił to podczas potyczki z Sokołem. Okres wyrównanej gry z początku meczu zakończył się jednak po myśli kleczewian, którzy otworzyli wynik rywalizacji w 22. minucie. Wtedy, po strzale Tomasza Kowalczuka, piłkę do własnej bramki skierował Jakub Losik. Chwilę później mogło być 1:1, ale futbolówka uderzona przez Dawida Radomskiego trafiła w poprzeczkę kleczewskiej bramki. Szansę na wyrównanie Unia miała też w 73. minucie kiedy po groźnym strzale Przemysław Kędziory kibice oklaskiwali paradę Huberta Świtalskiego. W 88. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Paweł Piceluk podał dokładnie do Norberta Grzelaka, który z bliska skierował piłkę do pustej siatki. Po zwycięstwie z Unią Janikowo Sokół Kleczew ma na swym koncie sześć oczek i zajmuje szóste miejsce w trzecioligowej tabeli. W najbliższą niedzielę (18 sierpnia) „biało-zieloni” zagrają na wyjeździe z Chemikiem Police (początek tego meczu zaplanowano na godz. 16.00).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Jakub Banach, Tomasz Koziorowski (‘66 Filip Brzostowski), Tomasz Kowalczuk, Michał Wolinowski, Michał Kozajda, Norbert Grzelak, Dominik Drzewiecki (‘87 Arkadiusz Widelski), Paweł Piceluk