Kleczew

Porażka Sokoła w półfinale wojewódzkiego PP z KKS-em Kalisz. Rywale wygrali w Kleczewie 2:0 (0:0)

2019-05-22 22:49:36

Sokół Kleczew nie zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Trzecioligowcy z naszego powiatu przegrali dziś w półfinale z KKS-em Kalisz 0:2 (0:0).

W pierwszej połowie niewiele się działo. Przynajmniej jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe. Kleczewianie przyjęli podobną strategię do tej, którą prezentowali w finale okręgowego Pucharu Polski. Najwięcej uwagi skupiali na efektywnej grze w defensywie. To przyniosło skutek w poczynaniach ofensywnych biało-zielonych. W 22. minucie groźnie pod bramką KKS-u główkował Norbert Grzelak. Jego strzał okazał się jednak niecelny. Tuż po przerwie Grzelak dośrodkowywał w kierunku Mikołaja Pingota. Drugi z wymienionych nie zamknął jednak groźnej akcji. W 67. minucie do głosu doszli goście. Po rzucie wolnym z około szesnastu metrów mocno w kierunku bramki Sokoła uderzył Ivan Vidal Gonzalez, który dał w ten sposób swej drużynie prowadzenie. Po dziewięciu minutach wynik rywalizacji ustalił Mateusz Żebrowski. Futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka kleczewskiej bramki i ugrzęzła w siatce.

W finale kaliszanie zagrają z Polonią Środa Wlkp. Sokołowi Kleczew pozostaje teraz tylko liga. Najbliższe spotkanie o punkty czeka biało-zielonych w tę sobotę (25 maja). Tego dnia, o godz. 16.00, podopieczni trenera Łukasza Cichosa zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski, Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot (‘66 Arkadiusz Widelski), Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Norbert Grzelak (‘79 Szymon Szczęsny), Jakub Dębowski (‘79 Miłosz Świątnicki), Tomasz Koziorowski, Jan Paczyński (‘79 Marcel Koziorowski)

KKS 1925 Kalisz: Kamil Kosut, Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Ivan Vidal Gonzalez (‘89 Tomasz Owczarek), Marcin Lis, Patryk Palat, Pawło Hordijczuk (‘77 Todor Trajanow), Hubert Antkowiak, Marcin Radzewicz, Ernest Dzięcioł