Wilczyn

Znamy ćwierćfinalistów Strefowego Pucharu Polski, turniej wkracza w decydującą fazę

2022-09-29 17:02:27

Już tylko osiem drużyn pozostało w walce o strefowy Puchar Polski. Pod koniec września rozegrano mecze 1/8 finału.

GKS Sompolno pokonało u siebie Górnik Konin 5:2. Strzelanie zaczęli biało-niebiescy. Pierwszy na listę strzelców zapisał się Adam Krzos. Do przerwy goście prowadzili 0:2 po bramce Kacpra Babacza. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Gospodarze, którzy na co dzień grają w klasie okręgowej przejęli inicjatywę. Duża w tym zasługa Patryka Grabowieckiego, który zdobył hat-tricka. Gola dla GKSu zdobył również Przemysław Jankowski. W 69. minucie padł gol samobójczy. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:2 dla graczy z Sompolna.

Gracze Tura Turek przeszli gładko przez tę rundę, bowiem ich rywale nie zjawili się na meczu. WZPN przyznał im walkower. 28 września mieli zmierzyć się z Orlikiem Miłosław.

Aż dziesięć bramek mogli oglądać kibice na meczu w Kłodawie, gdzie tamtejszy Górnik podejmował Polanina Strzałkowo. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:7. Po 36. minutach było już 3:4. Wynik Polanin podwyższył w drugiej połowie. Dla gospodarzy bramki zdobył: Mikołaj Przybyłowski, Kacper Jędrzejczak i Kamil Kurzawa. Z Polanina na listę strzelców zapisał się: Sebastian Kułaga, Fryderyk Siepielski, Norbert Lorencki, Filip Janiszewski, Radosław Trybuła, Dawid Kustra i Tomasz Jarecki.

Czarni Ostrowite rozgromili na wyjeździe 1:7 zespół Płomień Nekla. W pierwszym 45. minutach na tablicy widniał wynik 1:1. Dla graczy z powiatu wrzesińskiego bramkę zdobył Marcin Miśkowiak, a dla Czarnych - Wiktor Kaszubsk. W drugiej połowie podopieczni Damiana Augustyniaka zdobyli aż sześć bramek. Rzuty karne wykorzystał Rafał Czapski i Patryk Krawiec. Na listę strzelców zapisał się także: Tomasz Rosiński (dwie bramki), Rafał Domagalski i Jarosław Kwiatkowski.

Wysokie zwycięstwo odnieśli również gracze LKS Ślesin. U siebie rozgromili 8:0 Wartę Dobrów. Hat-tricka zdobył Norbert Grzelak. Po jednym trafieniu zaliczył: Dominik Frontczak, Danyło Wowk, Kacper Karbowy, Damian Siek i Baris Cekli z rzutu karnego.

Innym graczom z gminy Ślesin nie poszło już tak dobrze. Strażak Licheń Stary uległ u siebie 2:5 Polonii Golina. Dla gospodarzy bramkę zdobył Dominik Frontczak i Danyło Wowk. Dla Poloni dwie bramki zdobył Dariusz Gromanowski i Nikodem Lipiński. Na 2:5 strzelił Krzysztof Budziński.

Grad bramek padł także w meczu Czarnych Brzeźno z Olimpią Koło. Piłkarze z A klasy podejmowali u siebie obecnego lidera V ligi. Dla Olimpii cztery bramki zdobył Mateusz Czajka. Dla gości strzelił również Adam Kozajda, Jan Szafrański i Dawid Zawadzki. Gospodarzom w ostatnich ośmiu minutach udało się zdobyć trzy bramki. Na listę strzelców zapisał się: Michał Sypniewski, Jakub Andrzejewski i Tomasz Olejniczak.

Ćwierćfinały Pucharu Polski Strefy Konińskiej zostaną rozegrane 12 października. Czekają nas derby powiatu słupeckiego i konińskiego. Obrońcy tytułu, Czarni Ostrowite zagrają z Polaninem Strzałkowo. Polonia Golina zmierzy się u siebie z Polonusem Kazimierz Biskupi. GKS Sompolno pojedzie do Turku, a LKS Ślesin podejmie u siebie piłkarzy z Koła. Finał tradycyjnie zaplanowano na 11 listopada.