Wilczyn

,,Chcemy zostawić serce na boisku i zapełnić trybuny"

2022-08-02 19:03:55

W połowie sierpnia wystartuje V liga. Wystąpi w niej Górnik Konin, który niedawno rozpoczął przygotowania do sezonu. O pierwszych treningach, sparingach i planach na najbliższe miesiące porozmawialiśmy z trenerem biało-niebieskich, Krzysztofem Gadomskim.

Funkcję szkoleniowca objął na początku lipca. Krzysztof Gadomski był asystent pierwszego trenera na poziomie III i IV ligi. Prowadził także drużyny juniora starszego w konińskim Górniku. – Znam dobrze zawodników, którzy obecnie grają w seniorskiej kadrze. Wiem jaki mają potencjał i co potrafią. Wierzę, że jestem w stanie wycisnąć z nich jeszcze więcej, aby w końcu te sukcesy do Górnika przyszły – powiedział nowy trener konińskiego klubu.

18 lipca piłkarze wznowili treningi. Mają za sobą także dwa mecze kontrolne. Pierwszym przeciwnikiem był ligowy rywal – Polani Strzałkowo. Koninianie pewnie wygrali 5:0. Kolejny sparing rozegrali z Victorią Skarszew, beniaminkiem IV ligi. Chociaż był to tylko mecz towarzyski, to emocji nie brakowało. Do połowy Górnik przegrywał 0:4. W drugiej udało im się wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem drużyny z Konina 5:4.

Całą rozmowę możecie przeczytać w najnowszym wydaniu Przeglądu Konińskiego.