Wilczyn

Wilki ,,odgryzły” się słupczanom

2022-01-30 18:51:10

Starcie Wilków z SPS po raz kolejny przyniosło wiele siatkarskich emocji. Gracze z Wilczyna na własnej hali wygrali 3:0 w setach derby regionu.

Mecze obydwu drużyn zawsze budzą duże emocje. To dwie najlepsze ekipy z naszego regionu. W październikowym starciu górą byli zawodnicy ze Słupcy, którzy pokonali rywali 3:2 w setach. Na własnej hali Wilki miały doskonałą okazję do rewanżu.

Przed spotkaniem wyżej w tabeli znajdował się SPS. Podopieczni Tomasza Robaka mieli sześć oczek więcej od zespołu prowadzonego przez Bartosza Malinowskiego. Teoretycznie faworytem byli goście ze Słupcy, jednak to były derby. Pierwszy set padł łupem Wilków. Wygrali go 27:25.

Najwięcej emocji dostarczyła druga partia. SPS miał na koncie już kilka punktów przewagi. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Dobrze w bloku spisywał się Filip Strojny i Marcin Malkiewicz. To dzięki ich dobrej dyspozycji drużyna z Wilczyna skutecznie odpierała ataki rywali. Przewaga gości zmalała do zera i set rozpoczął się od nowa. Wilki konsekwentnie szły za ciosem i ostatecznie udało im się wygrać 34:32.

Ostatni set był trochę spokojniejszy. Gospodarze potwierdzili w nim, że zasługują na wygraną. Słupczanie jednak nie chcieli łatwo oddać tej partii. Przyjmujący Adam Banasiak i środkowy Radosław Szczeciński swoją dobrą postawą próbowali dać trochę werwy swoim kolegom z drużyny. Na nie za wiele to się zdało, bo Wilki trzeciego seta wygrały do 22, a cały mecz 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Wilczyna podskoczyła w tabeli i zbliżyła się do ekipy ze Słupcy. W siedemnastej rundzie na wyjeździe zmierzą się z WKS Sobieski ARENA Żagań. Z kolei słupczanie na własnej hali podejmą Stoczniowca Politechnikę Gdańską. Oba spotkania odbędą się w sobotę 12 lutego.