Wilczyn

Pięć setów w Wilczynie. Siatkarze Wilków lepsi od Orła Międzyrzecz

2019-10-27 19:02:27
To były prawdziwe siatkarskie emocje w Wilczynie. Drugoligowe Wilki, po wyrównanym boju, pokonały w pięciu setach Orła Międzyrzecz.

Pierwszy set należał do siatkarzy z naszego powiatu, którzy zwyciężyli do dziewiętnastu. Druga część rywalizacji była zdecydowanie bardziej wyrównana i zakończyła się wygraną 25:23 Orła Międzyrzecz. Identyczny rezultat, ale na korzyść Wilków, widniał na tablicy wyników po trzeciej partii. Co ciekawe, w pewnym momencie Wilki przegrywały już siedmioma punktami. Później doskonale na zagrywce spisywali się jednak Błażej Płomiński i Igor Wypijewski, dzięki czemu udało się odrobić stratę i zdobyć duży punkt. Czwarty set należał do gości. W tej części gry Wilki zdobyły tylko osiemnaście oczek. Zdecydowanie lepiej wilczynianie zagrali w tie-breaku. Już na początku piątego seta zawodnicy z naszego powiatu wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli 15:11. Po pięciu kolejkach pierwszej grupy drugiej ligi (i czterech rozegranych spotkaniach) Wilki, z dorobkiem ośmiu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Wilki Wilczyn - Orzeł Międzyrzecz 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 18:25, 15:11)