Wilczyn

Zacięty mecz z AZS-em Wrocław. Medyk górą po trafieniach Anny Gawrońskiej i Natalii Chudzik

2019-08-24 14:50:35

Medyk Konin zainkasował kolejne trzy oczka. Podopieczne trenera Romana Jaszczaka pokonały dziś przy konińskim Podwalu AZS Wrocław 2:0 (0:0). Medyk z kompletem punktów pozostaje liderem Ekstraligi.

Pierwszy strzał medyczki oddały już w trzeciej minucie. Sprzed pola karnego uderzała wtedy Stanislava Líšková. Piłka przeleciała obok prawego słupka bramki AZS-u Wrocław. Po kwadransie gry koninianki wywalczyły rzut wolny z prawej strony pola karnego. Stały fragment na bezpośredni strzał w boczną siatkę wrocławskiej bramki zamieniła Natalia Chudzik. Minutę później z piłką w pole karne AZS-u wpadła Anna Gawrońska, która w ostatnim momencie została powstrzymana przez defensywę przeciwnika. Wrocławianki odpowiedziały w 19. minucie strzałem z dystansu Marceliny Buś. Uderzenie było jednak lekkie i futbolówkę bez problemu wyłapała Stephanie Busch. W 32. minucie, po rzucie rożnym dla Medyka, zakotłowało się w polu karnym AZS-u. Piłka ostatecznie znalazła się w rękach leżącej bramkarki gości, Anny Bocian. W 36. minucie Anna Gawrońska została sfaulowana we polu karnym AZS-u przez Aleksandrę Parkę. Sędzia Angelika Gębka początkowo nie dopatrzyła się przewinienia i wskazała na „wapno” dopiero po reakcji jednej z sędzi liniowych. Do „jedenastki” podeszła Natalia Chudzik, której intencje doskonale wyczuła Anna Bocian. W efekcie wynik rywalizacji nie uległ zmianie. W końcówce pierwszej połowy ładnym podaniem do wychodzącej prawym skrzydłem Chudzik popisała się Gawrońska. Pierwsza z wymienionych zagrała głębiej w „szesnastkę”, ale piłka nie trafiła do żadnej z koninianek. Do przerwy wynik rywalizacji nie uległ zmianie.

Siedem minut po zmianie stron ładnie z rzutu wolnego przymierzyła Grzywińska. Anna Bocian wybiła piłkę przed siebie, ale zdążyła ją wyłapać zanim w pobliżu pojawiły się piłkarki Medyka. Wynik spotkania otworzyła w 56. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała dobre podanie wbiegającej w pole karne Dominiki Kopińskiej. W 63. minucie z rzutu wolnego dośrodkowała Natalia Chudzik, a z bliska strzelała Kopińska. Cała akcja zakończyła się skuteczną interwencją Bocian. W kolejnych minutach zgromadzeni na konińskim stadionie kibice nie oglądali klarownych akcji. Wynik rywalizacji na 2:0 ustaliła w doliczonym czasie gry Natalia Chudzik, która wykorzystała podanie Anny Gawrońskiej. Kapitan Medyka wbiegła wcześniej z piłką w pole karne po wygranym pojedynku z kapitan gości, Klaudią Homą.

Teraz konińskie piłkarki czeka przerwa reprezentacyjna. Później Medyk zagra dwa mecze na wyjeździe (z AZS-em UJ Kraków oraz z Olimpią Szczecin). Najbliższe ekstraligowe spotkanie konińskich piłkarek przed własną publicznością zaplanowano na sobotę, 21 września, na godz. 12.00. Rywalkami naszych zawodniczek będą tego dnia piłkarki UKS-u SMS Łódź.

Medyk Konin: Stephanie Busch – Gabriela Grzywińska, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata – Natalia Chudzik, Natalia Pakulska (’87 Karolina Majda), Stanislava Líšková, Nikol Kaletka, Nicole Zając – Dominika Kopińska, Anna Gawrońska

AZS Wrocław: Anna Bocian – Małgorzata Korda, Maja Jurczenko, Marcelina Buś (‘46 Julia Mularczyk), Natalia Kulig, Martyna Buś (‘85 Aleksandra Przelicka), Klaudia Nowacka, Amanda Turowska (’61 Patrycja Kufel), Klaudia Homa, Kamila Czudecka (‘85 Aleksandra Przelicka), Aleksandra Parka