Wilczyn

Na starcie biegów stanęło 300 zawodników. Później radośnie świętowano Dzień Dziecka

2019-06-03 17:56:55

W miniony weekend działo się w Wilczynie. Przygotowano tam IV już Bieg Wilczyński oraz gminny Dzień Dziecka. Na starcie rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników. W parku czekało na najmłodszych wiele atrakcji.

Podczas IV Biegu Wilczyńskiego kolejno pokonywano 4 trasy trudności: 150 metrów, 400 metrów, 2100 metrów oraz 5800 metrów. Kiedy jedni pokonywali dystans, na pozostałych czekało w parku mnóstwo atrakcji - bubble football, dmuchane zjeżdżalnie, pokaz ogromnych baniek, a ponadto różne konkursy i zabawy dla dzieci w towarzystwie szczudlarzy, pyszna wata cukrowa oraz popcorn. Całą imprezę poprowadziła Karolina Blejwas wraz ze swoim Studiem Kreatywnym.Po zawodach wręczono medale oraz nagrody zwycięzcom biegu, a na zakończenie zaproponowano wyczekiwany przez wszystkich Festiwal Kolorów, w którym wziął udział także wójt Grzegorz Skowroński.

Impreza przygotowana przez gminę Wilczyn wraz z jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami przy współpracy z OSP, otrzymała wsparcie w ramach grantu z LGD Między Ludźmi i Jeziorami.