Korytkowski

Konin

Mustang Konin z mistrzostwem Polski

2022-05-29 11:05:06

To był wyśmienity sezon w wykonaniu koszykarzy z Konina. Graczom Mustanga Konin udało się obronić tytuł mistrzowski.

W finale Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach podopieczni Piotra Łuszyńskiego mierzyli się z Pactum Scyzory Kielce. W pierwszym spotkaniu Mustang na wyjeździe wygrał tylko jednym punktem. O wszystkim miał zdecydować mecz w Koninie. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało.

Hala na ulicy Popiełuszki zapełniła się do ostatniego miejsca. Kibice nie mogli żałować, że tego dnia przyszli na spotkanie, bo było ono godne finału. Pierwsza i druga kwarta była bardzo wyrównana. W pierwszej drużyny zdobyły po dwanaście punktów, w kolejnej po osiemnaście. Gospodarze przejęli zdecydowaną inicjatywę w trzeciej części meczu, którą wygrali 14:6. Czwarta kwarta, była tylko przypieczętowaniem mistrzostwa dla Mustanga. Spotkanie zakończyło się wynikiem 63:50. Tym samym koszykarzom z Konina udało się obronić mistrzostwo Polski.

Był to wyśmienity sezon w wykonaniu graczy Mustanga. Podopiecznym Piotra Łuszyńskiego udało się zdobyć aż trzy puchary. W Kielcach zdobyli Puchar Polski, a na końcu lutego wygrali pierwszą edycję Superpucharu Polski. Teraz ich gablota z trofeami powiększy się o kolejne mistrzostwo Polski.