Konin

Pokonali mistrza, bo idą na mistrza! Mustang Konin lepszy od Pactum Scyzory Kielce

2020-01-26 20:40:23
Zgodnie z oczekiwaniami zawodnicy Mustanga Konin podążają w kierunku historycznego mistrzowskiego tytułu. Podopieczni trenera Piotra Łuszyńskiego rozbili dziś w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim najlepszą drużynę poprzedniego sezonu, Pactum Scyzory Kielce 90:47 (26:8, 20:12, 16:16, 28:11).

Koninianie nie dali mistrzom najmniejszych szans. Już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą osiemnastu punktów. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 46:20. Tylko w trzeciej kwarcie kielczanom udało się ugrać remis. Czwarta część rywalizacji to przewaga koninian 28:11. Ostatecznie Mustang wygrał 90:47. Duża w tym była zasługa nowego, grającego trenera Mustanga. Mowa o Piotrze Łuszyńskim, który w swej dotychczasowej karierze występował w klubach Bundesligi oraz w tureckim Galatasaray Stambuł. W dzisiejszym spotkaniu z Pactum Scyzory Kielce Łuszyński zdobył ponad połowę (46) punktów Mustanga. – Kielce jak co roku należą do grona faworytów tej ligi i są zawsze ciężkim przeciwnikiem. To dobry zespół i aktualny mistrz Polski, ale my dziś pokazaliśmy dobrą, zorganizowaną koszykówkę. W drugiej połowie w naszej grze zabrakło może troszeczkę koncentracji, ale graliśmy do końca swoje. Przede wszystkim byliśmy dziś agresywni i konsekwentni w obronie, co kosztowało rywali sporo sił. Poza tym odcięliśmy ich najlepszego strzelca – tak dzisiejsze spotkanie podsumował Piotr Łuszyński. Kolejny mecz w ramach Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach czeka konińskiego Mustanga w lutym. To będzie wyjazdowa potyczka ze Startem Wrocław.

Mustang Konin-Pactum Scyzory Kielce 90:47 (26:8, 20:12, 16:16, 28:11)

Skład Mustanga Konin (w nawiasie liczba zdobytych punktów): Piotr Łuszyński (46), Kamil Kornacki (12), Daniel Brzeziński (11), Witold Malisiak (10), Mateusz Tylak (6), Marek Bystrzycki (3), Marek Wesołowski (2), Przemysław Stelmasik, Krzysztof Zieliński, Piotr Darnikowski