Konin

Kacper Gieryk pierwszy w klasyfikacji generalnej. Najlepszy koninianin na dziesiątej lokacie

2019-08-19 07:36:05

Kacper Gieryk z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zwyciężył w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim „Po Ziemi Konińskiej” 2019. Najlepiej wśród koninian poszło Kamilowi Kudlińskiemu, który ukończył zmagania na dziesiątej lokacie.

Rywalizacja juniorów młodszych, będąca memoriałem Adama Krajewskiego, Jerzego Mazura, Stanisława Pawlaka i Wiesława Paradowskiego, składała się z czterech etapów. Pierwszego dnia na ul. Paderewskiego w Koninie rozegrano prolog. Później była jazda indywidualna w gminie Kleczew i kryterium uliczne w Kazimierzu Biskupim. Na koniec uczestnicy rywalizacji sprawdzili swe siły w wyścigu ze startu wspólnego w Kramsku. Na podium klasyfikacji generalnej stanęli: 1. Kacper Gieryk z KTK Kalisz (2:56:33), 2. Piotr Maślak z KTK Kalisz (2:56:38) oraz 3. Jakub Lewandowski ze Społem Łódź (2:56:45). Wśród zawodników gospodarzy, czyli reprezentantów Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów, najlepiej poszło Kamilowi Kudlińskiemu, który był dziesiąty (3:01:28). Trzynaste miejsce zajął Jakub Janiak (3:02:57), czternasty był Łukasz Krych (3:03:02), dwudziesty dziewiąty – Szymon Piechocki (3:18:48), a trzydziesty – Maciej Musiela (3:23:16). W pierwszej trzydziestce zmagania ukończyło też dwóch zawodników Kolskiego Towarzystwa Cyklistów – 15. Filip Głowacki (3:03:32) i 28. Mikołaj Kasiński (3:17:25). Warto dodać, że zawodnik KLTC, Jakub Janiak, uplasował się na trzecim miejscu w kryterium ulicznym.