Konin

Zagrali na remis, ale przegrali 0:2. W końcówce Górnika dobiły byłe gwiazdy „Kolejorza”

2019-08-11 18:40:33

Drugi mecz w sezonie i druga porażka Górnika Konin. Biało-niebiescy przywitali nową edycję rozgrywek przy Podwalu porażką 0:2 (0:0) z Polonią Środa Wielkopolska.

Po wysokiej przegranej w pierwszym meczu sezonu z Radunią Stężyca (1:5) trener konińskiej ekipy zmodyfikował wyjściowy skład swej drużyny. W meczowej jedenastce znaleźli się: Patryk Szymaniak, Dawid Kalinowski i Krystian Sobieraj. Na ławce rezerwowych zasiedli Paweł Błaszczak i Maciej Gaszka. Zmiana była też między słupkami. Tu jednak nastąpiła ona z powodu kontuzji Wiktora Beśki, którego zastąpił Klaudiusz Kurek. Pierwsza połowa była wyrównana. Po stronie Górnika uderzał Dawid Kalinowski, a konińskiej bramce zagrozili: Kacper Nowak i Łukasz Żegleń. Przy jednej z akcji Robert Jędras wybijał piłkę z linii bramkowej. Koninianie mogli objąć prowadzenie tuż po przerwie. W 48. minucie strzał Dawida Przybyszewskiego obronił Przemysław Frąckowiak, a po dobitce Dawida Kalinowskiego futbolówka odbiła się od słupka średzkiej bramki. Chwilę później bliski skierowania piłki do siatki Polonii był wykonujący rzut wolny Taras Jaworski. Co nie udało się koninianom, wyszło gościom. Polonia objęła prowadzenie w 64. minucie. W polu karnym gospodarzy pojawił się z piłką Oskar Kozłowski, który strzelił mocno po ziemi i pokonał Klaudiusza Kurka. Od tego czasu goście cofnęli się do defensywy, a napierali piłkarze Górnika. Jeden punkt mógł uratować Przybyszewski, który uderzał najpierw groźnie z główki, a w 88. minucie trafił z rzutu wolnego w słupek. Średzianie postawili kropkę nad i w doliczonym czasie gry. Po faulu Sebastiana Antasa, z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Wilk, a podanie strzałem z główki na bramkę zamienił Luis Henriquez. Po drugiej porażce z rzędu koninianie z zerowym dorobkiem punktowym zajmują przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli drugiej grupy trzeciej ligi.

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek – Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Patryk Szymaniak (‘84 Jakub Staszak), Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (‘79 Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk (‘65 Mateusz Majer), Krystian Sobieraj (‘69 Maciej Gaszka)

Polonia Środa Wlkp.: Przemysław Frąckowiak – Luis Henriquez, Adam Borucki, Jakub Wilk, Szymon Zgarda, Łukasz Żegleń, Jędrzej Kujawa (‘90 Krzysztof Kaźmierczak), Kacper Nowak (‘77 Piotr Wujec), Jakub Draszczyk (‘54 Damian Słabikowski), Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski