Jobs First

Konin

Udany początek sezonu Medyka Konin. Nasze piłkarki zwyciężyły 4:2 (3:2) AZS PWSZ Wałbrzych

2019-08-03 21:00:35
Medyk Konin wygrał wysoko na inaugurację nowego sezonu. Wicemistrzynie Polski pokonały dziś na wyjeździe AZS PWSZ Wałbrzych 4:2 (3:2).

Mecz zaczął się od przewagi koninianek. Pierwszą groźną sytuację stworzyły jednak piłkarki gospodarzy. Bliska pokonania bramkarki Medyka była w 12. minucie Alicja Materek. Wynik spotkania został otwarty w 21. minucie, po tym jak podanie Anny Gawrońskiej wykorzystała Natalia Pakulska. Po trzech minutach koninianki wywalczyły rzut karny, który na gola zamieniła Natalia Chudzik. Sędzia wskazała ponownie na wapno w 29. minucie. I tym razem stały fragment wykorzystała Chudzik. Medyk prowadził 3:0. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, do głosu doszły piłkarki z Wałbrzycha. Najpierw, w 39. minucie wywalczyły rzut karny, który wykorzystała Marcjanna Zawadzka, a w doliczonym do pierwszej połowy czasie, konińską bramkarkę przelobowała Oliwia Rapacka. Do przerwy Medyk prowadził tylko jednym trafieniem. Po zmianie stron wciąż przeważały przyjezdne. Wynik spotkania ustaliła w 62. minucie Dominika Kopińska. Konińska napastniczka umieściła piłkę w siatce rywalek po kolejnej dobrej akcji i precyzyjnym podaniu Anny Gawrońskiej. Warto dodać, że w pierwszej kolejce nowego sezonu punkty stracił jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu – zespół Czarnych Sosnowiec, który zremisował w Katowicach z tamtejszym GKS-em 1:1. Po pierwszym dniu nowej edycji rozgrywek medyczki zajmują pozycję lidera ekstraligi.

Medyk Konin: Stephanie Bush – Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata – Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Stanislava Líšková (’58 Karolina Majda), Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka (’84 Julia Maskiewicz), Dominika Kopińska, Anna Gawrońska