Reprezentacja Polski wygrywa z Irlandią. Natalia Chudzik z bramką

2018-10-10 08:32:55

Piłkarki reprezentacji Polski wygrały w meczu towarzyskim z Irlandią aż 4:0. Jedną z bramek zdobyła zawodniczka Medyka Konin – Natalia Chudzik. Pozostałe trzy trafienia to gole pań, które w przeszłości występowały w barwach konińskiej drużyny – Gabrieli Grzywińskiej, Eweliny Kamczyk i Ewy Pajor.

Strzelanie zaczęło się dopiero po przerwie. Po zmianie stron na boisku pojawiła się Natalia Chudzik, a niespełna 10 minut później stanęła na jedenastym metrze, aby uderzyć z rzutu karnego. To zrobiła, jak w klubie, pewnie i skutecznie wyprowadzając tym samym kadrę na prowadzenie. W 69. minucie świetnym strzałem z dystansu popisała się Gabriela Grzywińska. W kolejnych dziesięciu minutach padły kolejne bramki – na listę strzelczyń wpisały się Kamczyk i Pajor.

Kolejne mecze reprezentacji już w przyszłym miesiącu, a w nich zagramy kontrolnie z Hiszpanią oraz Bośnią i Hercegowiną. Będą to ostatnie starcia kadry w tym roku.

Polska: Kiedrzynek - Sikora, Mesjasz (83 Grec), Dudek, Wiankowska (46 Chudzik), Kamczyk (76 Rędzia), Grzywińska (76 Matysik), Balcerzak (67 Zdunek), Grabowska (58 Jaszek), Winczo, Pajor