Jobs First

Kłopoty? Nie na boisku! Górnik urywa punkt liderowi!

2018-09-25 19:37:30

Problemy pozaboiskowe to jedno, a gra to drugie – piłkarze Górnika Konin bezbramkowo zremisowali u siebie z liderem rozgrywek KP Starogardem Gdańskim i tym samym poprawił swoją serię meczów bez porażki do czterech.

Początek starcia nie zapowiadał miłej niespodzianki, bo to goście nacierali raz za razem. W 27. minucie kiedy jeden z piłkarzy ze Starogardu próbował przelobować Mateusza Kolińskiego piłka wylądowała na poprzeczce. Pięć minut później Górnik mógł nieoczekiwanie wyjść na prowadzenie. W pole karne wbiegł Aleks Sieradzki, po dośrodkowaniu Dawida Przybyszewskiego Sieradzki mógł oddać strzał, ale został zablokowany przez obrońcę gości i nie udało się oddać strzału. Piłkarz Górnika upadł po tym wybloku, jednak sędzia nie podyktował rzutu jedenastki.

Po przerwie ataki przyjezdnych ustały i to podopieczni Sławomira Suchomskiego przejęli inicjatywę. Aktywny znów był Sieradzki, po którego strzale obrońcy ze Starogardu musieli wybijać piłkę z okolic linii bramkowej, a później popisał się także groźnym dośrodkowaniem, jednak zabrakło napastnika, który wykończyłby jego zagranie.

Ostatecznie bezbramkowy rezultat utrzymał się do 90. minuty i lider musiał podzielić się punktami z Górnikiem, dla którego było to już ósme oczko w ósmym ligowym spotkaniu. Sytuacja w tabeli jest znacznie lepsza niż przed miesiącem – teraz „biało-niebiescy” zajmują 11. lokatę i jak na razie jest to pozycja, z której bezpiecznie mogą patrzeć na strefę spadkową. Najbliższe starcie to derby regionu – w sobotę w Kleczewie mecz z Sokołem. Początek o 16:00.

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Łukasz Derbich, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Taras Jaworski, Aleks Sieradzki, Jeremiasz Grela, Dawid Przybyszewski.