Korytkowski

Sokół wygrywa z Unią 3:1. Pełna kontrola „biało-zielonych”

2018-07-28 17:32:02

Sokół pokonał w piątek na boisku w Budzisławiu Kościelnym Unię Janikowo 3:1. Bramki dla „biało-zielonych” zdobywali Tomasz Kowalczyk, Wiktor Kacprzak i Mateusz Majewski.

Strzelanie rozpoczął Kowalczuk, który pokonał bramkarza gości po uderzeniu z dystansu. Po bramce Sokół nastawił się na grę z kontry i pozwolił prowadzić grę gościom. Ci jednak nie strzelili gola do przerwy, a bliski tego za to był Jakub Dębowski, jednak górą w tym pojedynku był bramkarz Unii, który sparował piłkę na rzut rożny.

Więcej goli widzieliśmy w drugiej części gry – w 69. minucie Wiktor Kacprzak będąc w polu karnym, z jego prawej części posłał piłkę w kierunku bramki, a ta przełamała ręce bramkarza i mieliśmy już 2:0. Jedenaście minut później piłkarze z Janikowa nawiązali kontakt po golu z rzutu rożnego. Sokół jednak nie dał się uśpić i w 84. minucie odpowiedział w identyczny sposób – strzelcem bramki po stałym fragmencie był Mateusz Majewski.

Ostatni sparing Sokoła za tydzień – przeciwnikiem będzie Pelikan Łowicz, który gościł w Koninie na meczu kontrolnym z Górnikiem Konin. Wtedy górą był Pelikan, który wygrał 3:2.

Skład Sokoła Kleczew:
I połowa:
Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mateusz Majewski, Mikołaj Pingot, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Śmiałek, Jan Paczyński, Norbert Grzelak, Jakub Dębowski, Jakub Antosik.

II połowa: Dawid Kołodziejczak - zawodnik testowany, Mateusz Majewski, Sebastian Śmiałek, zawodnik testowany, Arkadiusz Widelski, Marcel Koziorowski, Tomasz Koziorowski, zawodnik testowany, Jakub Groszkowski, Wiktor Kacprzak.