Niepewne wicemistrzostwo. Medyk przegrywa znów wysoko z Czarnymi Sosnowiec

2018-05-04 07:03:55

Piłkarki Czarnych Sosnowiec po raz drugi pokonały Medyka w Koninie 3:0 (0:0). Tym razem na listę strzelczyń wpisały się: Dagmara Grad, Patrícia Fischerová i Marta Cichosz.

Niepomyślnie rozpoczęła się dla Medyka walka o wicemistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. Koninianki po raz drugi przegrały u siebie z Czarnymi Sosnowiec. W pierwszej połowie niewiele się działo. Piłka znajdowała się głównie w środkowej strefie boiska. Więcej z gry miały jednak sosnowiczanki. Najbliżej strzelenia gola były: Patrícia Hmírová i Marta Cichosz. Wcześniej po rzucie rożnym bliska otwarcia wyniku spotkania na korzyść Medyka była Patrycja Balcerzak, po której uderzeniu piłkę z linii sosnowieckiej bramki wybiła Julia Wycisk. Pierwszego gola spotkania zdobyła kwadrans po przerwie Dagmara Grad. Była piłkarka Medyka przymierzyła mocno z rzutu wolnego. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Od tego momentu goście zaczęli zdecydowanie przeważać. W efekcie, dziesięć minut później, padł gol na 2:0. Tym razem po rzucie rożnym główkowała Patrícia Fischerová. W doliczonym czasie gry Radosława Sławczewa nie zdołała opanować ani wybić piłki przed własnym polem karnym. Futbolówka trafiła pod nogi Marty Cichosz, która ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla Czarnych. Po tym meczu sosnowiczanki mają tyle samo punktów, co Medyk. Wiceliderem jest jednak wciąż drużyna z Konina. To dlatego, że w świetle regulaminu ekstraligi na sezon 2017/2018, w przypadku równej liczby punktów w grupie mistrzowskiej wyżej klasyfikowana jest ta drużyna, która zdobyła więcej punktów w fazie zasadniczej. Kolejny mecz czeka medyczki w najbliższą niedzielę. Szóstego maja koninianki zagrają na wyjeździe z Olimpią Szczecin. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 11.00.

Medyk Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Krystyna Sikora (‘72 Klaudia Łasicka), Nikol Kaletka (‘72 Mariana Iwaniszyn), Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (‘74 Karolina Majda)