Jest przełamanie Medyka. Wysoka wygrana na wyjeździe z beniaminkiem

2018-04-15 11:25:41

Piłkarki Medyka Konin pokonały na wyjeździe Unifreeze Górzno 8:0 (6:0). Pięć bramek zdobyła w tym spotkaniu Anna Gawrońska. To właśnie kapitan konińskiej drużyny otworzyła wynik rywalizacji już w 4. minucie. Gawrońska wykorzystała dobre zagranie w pole karne Krystyny Sikory. Druga z wymienionych pobiegła na skrzydło po podaniu Klaudii Olejniczak, której wcześniej zagrała ze środka Natalia Pakulska. Dla „Paki” był to pierwszy występ na boiskach ekstraligi po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Na kolejnego gola medyczki czekały dziesięć minut. Anna Gawrońska zagrywała z prawej strony boiska w pole karne. Blisko bramki akcję zamknęła Nicole Zając. W 26. minucie na listę strzelczyń wpisała się Nikol Kaletka. Tym razem w roli asystentki wystąpiła Nicole Zając. Zaledwie po dwóch minutach było 4:0. Nikol Kaletka uruchomiła dalekim podaniem biegnącą lewą stroną boiska Natalię Chudzik, a ta dośrodkowała w pole karne wprost do wbiegającej Gawrońskiej. Do przerwy koninianki cieszyły się jeszcze z dwóch bramek. W 43. minucie po prostopadłym podaniu Kaletki gola numer pięć dla Medyka zdobyła Gawrońska, a wynik rywalizacji w pierwszej połowie ustaliła minutę później Kaletka, której asystą odwdzięczyła się Gawrońska. Po przerwie padły już tylko dwa gole. Oba – w odstępie zaledwie minuty. W 75. minucie z prawego skrzydła dośrodkowała Zając. Piłka trafiła wprost na głowę Anny Gawrońskiej, a następnie ugrzęzła w siatce. Po kilkudziesięciu sekundach Gawrońska znalazła się w sytuacji „sam na sam” po doskonałym długim podaniu z własnej połowy Nicole Zając. Kapitan Medyka i tym razem okazała się lepsza od golkiperki gospodarzy. Medyk wygrał 8:0. Kolejny mecz czeka nasze panie w następną sobotę. 21 kwietnia mistrzynie Polski podejmą na własnym terenie Sportową Czwórkę Radom. Początek tego pojedynku zaplanowano na godz. 14.00.