YOCHI

Historyczny awans futsalistów. KKF Automobile Torino pokonał pierwszoligowca

2018-01-08 09:21:46

Konińscy futsaliści zagrają w 1/16 finału Halowego Pucharu Polski. W 1/32 zawodnicy KKF Automobile Torino pokonali 7:5 (1:0) wyżej notowanego rywala – pierwszoligowego Mieszka Gniezno. Na początku pojedynku przeważali goście. Później uderzyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 13. minucie, po mocnym strzale pod poprzeczkę Artura Brzuśkiewicza. Do przerwy nie padła już ani jedna bramka. Zdecydowanie więcej goli, zgromadzona licznie na trybunach hali „Rondo” publiczność, oglądała po zmianie stron. Najpierw bramkę na 1:1 zdobył Michał Ignaczak, a po chwili było 2:1 dla Mieszka za sprawą Alana Polusa. W 26. minucie stan rywalizacji wyrównał Marcin Balalja. Dwie minuty później KKF był znów na prowadzeniu. Tym razem indywidualną akcję Mateusza Zaborskiego zakończył celnym strzałem Łukasz Łajdecki. Ten sam zawodnik popisał się w 31. minucie pięknym uderzeniem z woleja. Było 4:2, a po chwili na 5:2 podwyższył Mateusz Mroziński. Od tego momentu Mieszko zaczął grać bez bramkarza, co zaowocowało wymianą ciosów. Najpierw trzeciego gola dla gnieźnian zdobył Mikołaj Bereźnicki, a po strzale przez całe boisko do pustej siatki na 6:3 podwyższył Przemysław Skibiszewski. Goście odpowiedzieli dwoma trafienia – Mikołaja Bereźnickigo i Bartosza Banasika. Różnica goli pomiędzy obiema drużynami stopniała do zaledwie jednego trafienia, czego efektem była emocjonująca końcówka. Po dwóch minutach oblężenia konińskiej bramki futbolówka trafiła pod nogi Łukasza Łajdeckiego, który równo z końcową syreną posłał ją do pustej siatki Mieszka, notując tym samym hat-tricka i ustalając wynik całego spotkania na 7:5. W 1/16 finału KKF może już trafić na drużynę z ekstraklasy. Wcześniej zawodników trenera Przemysława Lewandowskiego czeka jednak mecz ligowy. W najbliższą niedzielę (14 stycznia) o godz. 18.00 KKF zagra w hali „Rondo” z Credo Futsal Piła.

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski, Artur Chmiel, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Marcin Balalja, Łukasz Łajdecki, Artur Brzuśkiewicz, Przemysław Skibiszewski, Damian Tylak, Damian Markiewicz.

Mieszko Gniezno: Maciej Zięba, Marcin Daszczuk, Łukasz Chełmikowski, Alan Polus, Marcin Marcinkowski, Paweł Kaźmierczak, Szymon Ignaczak, Michał Ignaczak, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki.