Korytkowski

Balcerzak strzeliła dwie bramki dla kadry. Polska wygrywa z Estonią 6:0 (3:0)

2017-10-19 16:00:05

Dwa gole zdobyła w dzisiejszym, towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Estonią piłkarka Medyka Konin, Patrycja Balcerzak.

„Biało-czerwone” pokonały swe rywalki w Ostródzie 6:0 (3:0). Pierwszy gol tego pojedynku padł już w 9. minucie. Na strzał zdecydowała się wtedy koninianka, Natalia Chudzik. Jej uderzenie zostało obronione przez golkiperkę gości, która była już jednak bezradna wobec dobitki, debiutującej w seniorskiej kadrze kobiet, Roksany Ratajczyk. Kolejny gol dla Polek padł także po uderzeniu debiutantki. W 28. minucie na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Lefeld, a wynik rywalizacji w pierwszej połowie ustaliła celnym strzałem z rzutu karnego Julia Matuschewski. Pięć minut po zmianie stron rzut wolny w swoim stylu wykonała Patrycja Balcerzak. Piłka wpadła do siatki i było 4:0. W 75. minucie Balcerzak dośrodkowała w estońskie pole karne, a futbolówka po nieudanej interwencji bramkarki ugrzęzła w siatce. Kropkę nad i w dzisiejszym meczu postawiła w 85. min. Ewelina Kamczyk. Kolejny towarzyski mecz Polek – już w najbliższy poniedziałek, 23 października. O 17.00 zawodniczki trenera Miłosza Stępińskiego zmierzą się na ostródzkim stadionie z kadrą Grecji.

Dodajmy, że poza Patrycją Balcerzak dziś w biało-czerwonych barwach zagrały też trzy inne piłkarki Medyka: Paulina Dudek, Nikol Kaletka i Natalia Chudzik. Powołanie na zgrupowanie w Ostródzie otrzymała też Sandra Sałata.