Zdecydowane zwycięstwo Medyka. Koninianki pokonały mistrza Irlandii Północnej

2017-08-25 20:12:33

Piłkarki Medyka pokonały w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do 1/16 finału UWCL Linfield Ladies FC Belfast 4:1 (3:0). Gole dla konińskiej drużyny zdobyły: Paulina Dudek, Casidee Lynch, Anna Gawrońska i Brittany Kindzierski.

Zawodniczki Medyka były faworytkami tej potyczki. Zgodnie z oczekiwaniami to one naddawały ton rywalizacji już od pierwszego gwizdka. Wynik spotkania otworzyła w ósmej minucie Paulina Dudek, która wbiegła z piłką w pole karne po prostopadłym podaniu Liliany Kostowej. Pięć minut później Anna Gawrońska nie wykorzystała sytuacji „sam na sam”. W 16. minucie niesygnalizowany strzał z dystansu oddała Casidee Lynch. Piłka przeleciała nad zaskoczoną bramkarką z Belfastu, odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Po dwudziestu minutach Krystyna Sikora uruchomiła na prawym skrzydle Lilianę Kostową. Ta wbiegła w pole karne i wycofała piłkę do nadbiegającej Anny Gawrońskiej. Kapitan Medyka pozostało wbić piłkę z bliska do irlandzkiej siatki. Wcześniej dobrze z rzutu wolnego uderzała Paulina Dudek. Na wysokości zadania stanęła jednak broniąca bramki Linfield, Lauren Perry.

W przerwie trener Jaszczak ściągnął z boiska Lilianę Kostową i Patrycję Balcerzak. Na placu gry pojawiły się: Julia Gawlak i Brittany Kindzierski. To właśnie druga z wymienionych Amerykanek zdobyła czwartą bramkę dla Medyka. W 82. minucie z lewej strony pola karnego dośrodkowywała Paulina Dudek. Piłka została wybita na prawo przez jedną z defensorem Linfield. Tam do futbolówki dobiegła Nikol Kaletka, która zagrała celnie na długi słupek do Kindzierski. Nowa piłkarka Medyka przyjęła piłkę i z bliska wbija ją do siatki. Wcześniej, bo w 73. minucie z trafienia cieszyła się drużyna turniejowych gospodarzy. Podkręcona piłka opadła przy Marii Ficzay, ale po odbiciu od murawy poleciała w zupełnie innym kierunku aniżeli spodziewała się tego konińska stoperka. To wykorzystała Megan Bell, która zdobyła honorową bramkę dla Linfield.

Po dwóch meczach turnieju kwalifikacyjnego koninianki mają na swoim koncie cztery punkty. W tej chwili przewodzą w tabeli. Jej układ może się jednak zmienić po drugim dzisiejszym spotkaniu w grupie. Shelbourne FC zagra o 20.30 polskiego czasu z PK-35 Vantaa. W ostatniej turniejowej serii spotkań Medyk zmierzy się z właśnie z mistrzyniami Finlandii. To spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia. Jego początek zaplanowano na godz. 17.00.

Medyk Konin: Emily Dolan, Paulina Dudek, Natalia Chudzik, Maria Ficzay, Casidee Lynch, Krystyna Sikora, Liliana Kostowa (Brittany Kindzierski ’46), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak (Julia Gawlak ’46), Anna Gawrońska, Nikol Kaletka.