Na VIII Wielkopolski Zjazd Straży Grobu Pańskiego przybyło siedem formacji paramilitarnych, w tym sześć z Wielkopolski i jedna z Dolnego Śląska.
Straże uformowały się pod dobrską plebanią, skąd przemaszerowały na plac przed dobrskim kościołem. Tam stanęły kolejno: Cieplice Śląskie Zdrój – będące częścią Jeleniej Góry, Winiary – osiedle Kalisza, Stawiszyn – powiat kaliski, Chocz – powiat pleszewski, Iwanowice – powiat kaliski, Wielowieś – powiat ostrowski, Dobra – powiat turecki.
Choć to Turki, to ich umundurowanie było różnorodne. Ci z Wielowsi wystąpili w stylizowanym na rzymskie, z Iwanowic w rzymskich zbrojach, a z Cieplic stylizowanych na mundury z okresu powstania listopadowego. Nawiązujące do tureckich mundurów mieli dobrzanie, stawiszynianie i Turki z Chocza. Uzbrojenie też było wszelakie. Począwszy od drewnianych mieczów, poprzez halabardy, szable, na karabinach skałkowych kończąc.
Następnie kolejno prezentowano pokaz musztry. Najczęściej był to przemarsz, zmiana warty przy Grobie Pańskim, a w przypadku Iwanowic i Dobrej, także padnięcie przed Zmartwychwstałym. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała poszczególne formacje. Po mustrze wszyscy udali się na sumę do kościoła. Po nabożeństwie miała miejsce procesja wokół dobrskiego rynku, tak jak corocznie w Boże Ciało.