Trzy medale dla Konińskiego Klubu Szermierczego na Mistrzostwach Polski

2022-05-17 16:19:03
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Kolejne medale z Mistrzostw Polski przywieźli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Indywidualnie brąz zdobyła Sylwia Matuszak. Wraz z drużyną zgarnęła także złoty krążek. Oprócz niej Koniński Klub Szermierczy reprezentowała Natalia Nowinowska i Małgorzata Zawodniak. Zawodniczki z Konina w finale pokonały 45:42 TMS Zagłębie Sosnowiec I.

W Warszawie rywalizowali także mężczyźni. Szóste miejsce z KKSz zajął Olaf Stasiak. Drużyna męska wywalczyła brązowy medal. W jej skład wszedł wspomniany wcześniej Olaf Stasiak oraz Kacper Nowinowski, Adrian Stanisławski i Hubert Glasner. Koninianie w starciu o trzecie miejsce pokonali AZS AWF Katowice 45:44.