Lider za mocny, Sokół przegrał u siebie 0:3 Kotwicą Kołobrzeg

2022-04-09 21:02:53

Sokołowie Kleczew nie udało się wygrać na własnym boisku z obecnym liderem III ligi, Kotwicą Kołobrzeg. Podopieczni Marcina Woźniaka ulegli przed własną publicznością 0:3.

Przez większą cześć pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany. Obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Już na początku Miłosz Matuszewski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, jednak nie wykorzystał tej sytuacji. W 37. minucie Emanuel Mikołajczyk próbował strzałem z woleja zaskoczyć bramkarza rywali. Przyjezdni odpowiedzieli bramką ze stałego fragmentu gry. Strzał z rzutu wolnego obronił Mateusz Koliński, jednak przy dobitce nie miał już szans. Autorem pierwszego gola został Michał Graczyk.

Już na początku drugiej połowy było 2:0. Gracze Kotwicy Kołobrzeg przeprowadzili szybką składną akcję i już w 47 minucie zdobyli drugiego gola. Gonienie wyniku nie ułatwiła druga żółta kartka Adriana Kaliszana, który musiał opuścić boisko. W doliczonym czasie gry zawodnicy z Kołobrzegu strzelili na 3:0.

Po porażce z liderem Sokół zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem czterdziestu jeden punktów. Za tydzień na wyjeździe zmierzy się z GKS Przodkowo.