Sylwia Matuszak czternasta w Pucharze Świata

2022-03-22 16:37:11
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Sylwia Matuszak z Konińskiego Klubu Szermierczego w Pucharze Świata Seniorek rozgrywanym w Turcji zajęła indywidualnie czternaste miejsce. Drużynowo z reprezentacją Polski uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Koninianka wygrała wszystkie sześć pojedynków w fazie grupowej. W 1/32 finału pokonała Chinkę Fu Jing 15:10. W następnej rundzie okazała się lepsza od Włoszki Rossellię Gregorio. Wygrała z nią 15:14. Matuszak odpadła w 1/8 finału i ostatecznie zajęła czternastą pozycję.

Zawodniczka KKSz rywalizowała również w turnieju drużynowym. Polki uległy Azerkom 43:45. Potem pokonały Rumunki 45:31, Gruzinki 45:25 i Chinki 45:41. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce.