Jest przełamanie, Górnik wygrywa z Victorią

2021-11-07 18:58:00
Kibice Górnika blisko 2 miesiące musieli czekać, aby biało-niebiescy zdobyli ligowe punkty. Udało się to w sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Victorią Września.

Ostatni tydzień dla Górnika to sporo zmian. Z funkcji trenera zrezygnował Marcin Muzykiewicz, a do dymisji podał się prezes Mateusz Michalski. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze, jednak byli nieskuteczni. W drugiej połowie do głosu doszli koninianie. W 73. minucie prowadzenie gościom dał Jakub Pluciński. Chwilę potem było już 2:0 po strzale Kacpra Babacza. 3 punkty dla Górnika stały się faktem. Udany debiut zanotował nowy trener Kamil Krzyżanowski.

Dobrze poradzili sobie także piłkarze z Wilczyna. Na własnym terenie zremisowali bezbramkowo z Nielbą Wągrowiec. Remis zanotowali także piłkarze SKP. Na wyjeździe punktami podzielili się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Olimpii natomiast nie udało się pokonać LKSu Gołuchów. Ekipa z powiatu pleszewskiego wygrała 1:0.