Korytkowski

Byłe zawodniczki pogrążyły Medyka. Piorunująca pierwsza połowa mistrzyń Polski

2021-10-02 15:12:43

W najciekawszym meczu kolejki Ekstraligi kobiet Medyk Konin mierzył się na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski, Czarnymi Sosnowiec. Podopieczne Romana Jaszczaka nie będą miło wspominały tego spotkania, gdyż gospodynie wygrały pewnie 3:0, a wszystkie gole zdobyły byłe Medyczki.

Wynik meczu ustalony został już w pierwszej części meczu. Brak konkretów w ofensywie i nieporadność w defensywie sprawiły, że Medyk praktycznie pozbawił się szans na dobry rezultat w tym meczu. Najpierw z błędu w rozegraniu piłki od tyłu skorzystała Nikol Kaletka, by już pięć minut później po niezłej akcji zespołowej wynik podwyższyła Nicole Zając.

Zespół Czarnych Sosnowiec wciąż dążył do polepszenia rezultatu, a sztuka ta udała się tuż przed przerwą, kiedy w polu karnym sfaulowana została Kaletka. Sama poszkodowana wykonała jedenastkę i pokonała Oliwie Szymczak po raz drugi w tym spotkaniu.

Po przerwie Medyczki nieco częściej gościły na połowie przeciwnika, ale sporo niedokładności w środku pola czy już pod bramką gospodyń sprawił, że na listę strzelców nie udało się zapisać żadnej zawodniczce z Konina. Kilka groźnych sytuacji stworzyły sobie sosnowiczanki, ale w tej części gry żaden ze strzałów nie sprawił Oliwii Szymczak większych problemów.

Po tej kolejce Czarni z jednym meczem rozegranym mniej plasują się na drugim miejscu za UKS-em SMS-em Łódź. Medyk jest dopiero piąty, a za tydzień zmierzy się z Górnikiem Łęczna, który w tej serii meczów wyraźnie uległ liderkom Ekstraligi 0:5. Ciężko powiedzieć, kto w tym spotkaniu będzie faworytem.

Czarni Sosnowiec – Medyk POLOmarket Konin 3:0 (2x Nikol Kaletka, Nicole Zając)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Natalia Chudzik (90′ Maja Szydełko), Anastasija Rocane, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Karline Miksone (86′ Oliwia Jaśniak), Heather Seybert, Stephanie Zuniga-Herrera (46′ Julia Chudy), Androniki Michalopoulou (46′ Alicia Tamburro), Klaudia Fabova, Anna Gawrońska (80′ Dominika Kolenickova)