Udany wyjazd szachistów do Ustronia. Ignacy Leśkiewicz odebrał puchar z rąk Kasparova

2021-08-24 13:42:06

Tym razem większą grupą udali się zawodnicy UKS-u Smecz Konin na duży Festiwal Szachowy – „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia”. Wysoki poziom i spotkanie ze zdobywcą Pucharu Świata, Janem Krzysztofem Dudą dały wiele dobrych doświadczeń zawodnikom z Konina. Najcenniejszą zdobyczą była jednak wygrana w grupie Open A Ignacego Leśkiewicza.

W 9 rundach turnieju Open grupie A (ranking do 2200 pkt.) Ignacy Leśkiewicz zdobył 7 punktów, na co złożyło się 6 wygranych, 2 remisy oraz 1 porażka. Obok reprezentanta UKS-u Smecz na podium stanęli Franciszek Sernecki (TSz „Skoczek” Sędziszów Małopolski) oraz Kamil Dzida (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Bój o zwycięstwo toczył się do ostatniej serii gier. Najpierw bezpośredni pojedynek w 8. rundzie zremisowali ze sobą Sernecki oraz Dzida, by w ostatnim meczu koninianin ograł reprezentanta Stilonu Gorzów Wlkp. Dodatkową atrakcją dla triumfatora było otrzymanie nagrody z rąk legendarnego mistrza świata Garriego Kasparova.

W tej samej grupie 30. lokatę z 4 punktami na koncie zajął Krzysztof Szadkowski. W grupie B (ranking do 2000 pkt.) Adam Matlewski z dorobkiem 4,5 pkt. zajął 45. miejsce, z kolei nieźle w grupie D (do 12 lat) poradził sobie Hubert Trembecki, który zajął 9. miejsce, zdobywając 5,5 pkt.

Całkiem udane starty w kategorii Masters mają za sobą Janek Klimkowski, Piotr Śnihur oraz Kamil Szadkowski. Najmłodszy w tej stawce Janek zajął 7. miejsce z dorobkiem 5,5 pkt.. O pół punktu mniej zdobył Śnihur, co przełożyło się na 9. lokatę, a tuż za czołową dziesiątką znalazł się Kamil Szadkowski (również 5 pkt.).

Dodatkową atrakcją festiwalu szachowego w Ustroniu był Turniej Nocny przy kawie MOKATE, w którym udział wziął niedawny zwycięzca Pucharu Świata, Jan Krzysztof Duda. Arcymistrz pewnie zwyciężył rozgrywki. Najlepiej z koninian zaprezentował się ponownie Ignacy Leśkiewicz, który zajął 21. miejsce.