Jobs First

Koniec serii Olimpii, nieudana pogoń SKP. Wszyscy czwartoligowcy z regionu na minus

2021-08-09 12:06:23

Druga kolejka IV ligi gr. wielkopolskiej okazała się pechowa dla drużyn z naszego regionu. Wszystkie cztery ekipy przegrały swoje pojedynki. Najbliżej jednego punktu był Górnik Konin, który bramkę stracił dopiero w doliczonym czasie gry.

Spadkowicz z III ligi, Górnik Konin mierzył się z beniaminkiem, Huraganem Pobiedziska. Mecz nie był zbyt ciekawym widowiskiem, a zamiast składnych akcji kibice oglądali wiele fauli i kartek, co przełożyło się na grę w osłabieniu obu ekip. Najpierw za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Przemysław Jurków, a po drugiej stronie Jakub Matusiak. Decydujący gol padł w 95. minucie spotkania, a do siatki Górnika trafił Marcin Jędrzejczak. Tym samym po dwóch kolejkach koninianie mają na swoim koncie dwie porażki.

Taki sam bilans ma SKP Słupca, choć w przypadku tego klubu kibice nie mogą narzekać na brak czysto sportowych emocji. We Wrześni zawodnicy Mirosława Kwaśnego szybko stracili dwie bramki, a jeszcze przed przerwą Victoria trafiła po raz trzeci. Od początku drugiej połowy słupczanie wzięli się do odrabiania strat. Po golu zdobyli Daniel Bednarowicz i Igor Sarnowski, niestety wrześnianie szybko zdołali trafić na 4:2. Jeszcze na 20 minut przed końcem spotkania straty zmniejszył Tomasz Koziorowski, ale to było wszystko, na co w tym dniu stać było SKP.

Blisko punktu była również Olimpia Koło. Podopieczni Łukasza Kujawy toczyli na wyjeździe wyrównany bój ze spadkowiczem z III ligi, Nielbą Wągrowiec. Bramki padały w drugiej części meczu. Wynik po strzale Rafała Leśniewskiego otworzyli gospodarze. 10 minut później wyrównał Aleks Sieradzki, ale w końcówce meczu to Nielba zadała decydujący cios. Bramkę na 2:1 zdobył Jakub Kubiński.

Pierwszą porażkę w sezonie poniosły również Wilki Wilczyn, które podejmowały Victorię Ostrzeszów. Przyjezdni zaaplikowali rywalom po jednym trafieniu w każdej z połów i zwyciężyli 0:2. Sporo pecha wilczynianie mieli przy stracie drugiego gola, kiedy defensywna interwencja Krystiana Robaka zakończyła się golem samobójczym.

W następnej serii gier dojdzie do jednego pojedynku derbowego. W Słupcy o pierwsze ligowe punkty powalczą SKP i Górnik Konin. Olimpia Koło podejmie Mieszka Gniezno, a Wilki Wilczyn zmierzą się na wyjeździe z Centrą 1946 Ostrów Wlkp.

Górnik Konin – Huragan Pobiedziska 0:1 (Marcin Jędrzejczak)

Victoria Września – SKP Słupca 4:3 (bramka samobójcza, Arkadiusz Wolniewicz, Antonio Asani, Mikołaj Jankowski – Daniel Bednarowicz, Igor Sarnowski, Tomasz Koziorowski)

Nielba Wągrowiec – Olimpia Koło 2:1 (Rafał Leśniewski, Jakub Kubiński –Aleks Sieradzki)

Wilki Wilczyn – Victoria Ostrzeszów 0:2 (Marek Szymanowski, Krystian Robak (sam.))