Szabliści KKSz-u walczyli w mistrzostwach Polski juniorów. Męska drużyna ze srebrem

2021-06-06 10:58:16

W Chotomowie rozegrane zostały Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli. Reprezentanci KKSz-u zdołali wywalczyć jeden medal. Męska ekipa dotarła aż do finału, w którym uległa Victorowi Warszawa. To nie koniec zmagań, gdyż jeszcze dziś do rywalizacji staną zawodnicy U-23.

W turnieju indywidualnym juniorów koninianom się nie wiodło. W gronie 52 zawodniczek znalazło się sześć reprezentantek KKSz-u (Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak, Iga Pilarska, Julia Miedzińska, Inez Graupen, Agata Piguła), ale żadna z nich nie weszła do pierwszej dwudziestki.

Znacznie większe nadzieje można było wiązać z występem panów. Do zawodów stanęło aż 71 szablistów z całego kraju, w tym liczna ekipa KKSz-u. Dosyć wcześnie z turniejem pożegnała się jednak większość z nich (Sebastian Glanc, Adam Kaczmarczyk, Sofien Hadj Bahir, Mateusz Mańczak, Wojciech Kaczmarczyk, Michał Szreder, Kacper Malcer, Filip Radoch, Gracjan Jedwabny, Igor Kacprzak, Mateusz Stasiak, Tomasz Radke, Arkadiusz Stasiak, Paweł Radke).

W walce o wysokie lokaty pozostawali Olaf Stasiak, Kacper Nowinowski oraz Kamil Sikorski, a szczególnie blisko celu był pierwszy z nich. Stasiak w ostatnich miesiącach regularnie stawał na podium w zawodach seniorskich. Tym razem koninianin rywalizację zakończył na ćwierćfinale, w którym na jego drodze stanął późniejszy mistrz Polski juniorów, Jakub Broniszewski z MUKS-u Victora Warszawa (15:8). Ostatecznie Olaf Stasiak sklasyfikowany został tuż za czterema medalistami, z kolei Nowinowski i Sikorski zakończyli swoją przygodę z turniejem na sąsiadujących ze sobą, jedenastej i dwunastej lokacie.

Pierwszy medal w Chotomowie przyniósł turniej drużynowy. Ponownie nie najlepszy występ zanotowały panie, które nie dostały się do ćwierćfinału. Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak, Julia Miedzińska i Iga Pilarska uległy zaledwie jednym trafieniem O.Ś. AZS-owi Poznań w pierwszym starciu.

Znacznie lepiej powiodło się już panom. Licznie reprezentowany KKSz mógł sobie pozwolić na wystawienie dwóch drużyn, a los skojarzył obie ekipy już w ćwierćfinale. Faworyci nie zawiedli i rozprawili się ze swoimi kolegami dosyć szybko, bo 45:20. Równie przekonujące zwycięstwo koninianie odnieśli w półfinale, w którym odprawili z kwitkiem AZS AWF Warszawa (45:23). W starciu finałowym kolejna drużyna ze stolicy, MUKS Victor była już za mocna. Warszawiacy zwyciężyli 45:39 i to oni sięgnęli po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Szabli. Podium uzupełnił AZS AWF Katowice.

Jeszcze dziś w Chotomowie do boju staną młodzieżowcy (zawodnicy w kategorii wiekowej U-23). Koninianie powinni powalczyć o kilka medali.