Szachiści świętowali XXIX Dni Leszna. Dwóch zawodników z Konina na podium

2021-06-01 08:37:06

W ramach XXIX Dni Leszna rozegrany został cieszący się dużą popularnością turniej szachowy. Nie zabrakło zawodników z naszego regionu, którzy w dwóch trzecich zajęli podium zawodów. O krok od zwycięstwa był Janek Klimkowski.

Aż 138 zawodników wzięło udział w turnieju szachowym rozgrywanym przy okazji obchodów XXIX Dni Leszna. W tym gronie znaleźli się gracze trzech klubów z naszego regionu: UKS-u Smecz Konin, Hetmana Konin oraz Gambitu Ślesin.

Najlepiej zaprezentował się mistrz FIDE Jan Klimkowski. Mistrz Polski do lat 14 prowadził w klasyfikacji generalnej aż do ósmej rundy. W ostatniej serii koninian zremisował swój drugi mecz w tym turnieju i z dorobkiem 8 punktów zakończył zawody na drugiej pozycji. Zwycięzcą został Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała), a na trzecim stopniu podium stanął Marcin Steczek z Hetmana Konin, który dzięki 7 wygranym, jednemu remisowi i jednej porażce zdobył 7,5 pkt.

W pierwszej dwudziestce turnieju znalazł się jeszcze Kamil Szadkowski z UKS-u Smecz Konin, który z dorobkiem 6 punktów zajął 17. miejsce.