Spacerek Medyka Konin. Przypieczętowały spadek przeciwniczek

2021-05-09 10:50:18

Po przegranej z Górnikiem Łęczna w poprzedniej kolejce, która poskutkowała wypadnięciem z podium, Medyk Konin stanął przed znacznie łatwiejszym zadaniem. W Rybniku zawodniczki Romana Jaszczaka mierzyły się z przedostatnim w tabeli ROW-em, który tylko na papierze mógł się jeszcze obronić przed spadkiem.

Zgodnie z przewidywaniami od początku to Medyczki dyktowały tempo gry. Zawodniczki ROW-u Rybnik bardzo rzadko dochodziły do głosu, przeważnie broniąc się przed własnym polem karnym. Za sprawą szybko strzelonych goli przez Alicię Tamburro oraz kapitan zespołu, Annę Gawrońską koninianki prowadziły 2:0 już po dwudziestu minutach.

Przyjezdne nie forsowały tempa i spokojnie wyczekiwały na błąd rywalek. Następne bramki padły jednak po przerwie. Pięć minut po zmianie stron do siatki rybniczanek ponownie trafiła Gawrońska. Gospodarze spotkania bramce Medyka zagrozili tylko raz, kiedy dośrodkowanie z rąk wypuściła wracająca do podstawowego składu Jagoda Sapor. Napastniczka ROW-u nie zdołała jednak wykończyć akcji i koninianki wyszły z tego zamieszania bez strat.

Wynik na 0:4 ustaliła Dominika Kopińska, która wróciła do gry po kontuzji odniesionej w pierwszym wiosennym meczu. Łatwe zwycięstwo w tym meczu wciąż pozwala myśleć piłkarkom Medyka o zajęciu miejsca na podium. Drugie i czwarte miejsce dzieli aktualnie niewiele, a w następnej kolejce to właśnie z wiceliderem z Łodzi przyjdzie zmierzyć się Medyczkom.

ROW Rybnik – Medyk POLOmarket Konin 0:4 (Alicia Tamburro, 2x Anna Gawrońska, Dominika Kopińska)

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Sandra Sałata (87′ Wiktoria Łepska), Alexis Castellano-Mugica, Ernestina Abambila, Klaudia Dymińska (27′ Maja Szydełko), Heather Seybert, Androniki Michalopoulou (70′ Aleksandra Posiewka), Alicia Tamburro, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (81′ Kinga Koronkiewicz), Daria Nowak (46′ Dominika Kopińska)