Mustangi potwierdziły wysoką formę. Pewna wygrana z Konstancinem

2021-03-01 09:21:24

Koszykarze na wózkach Mustanga Konin idą za ciosem i w kolejnym spotkaniu ograli solidną ekipę IKS-u GTM Konstancin 74:53. Przyjezdni byli w stanie wygrać tylko jedną kwartę.

Kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Mustanga Konin. Po zwycięstwie nad najgroźniejszym rywalem, KS Pactum Scyzory Kielce i objęciu prowadzenia w tabeli przyszedł czas na starcie z IKS-em GTM Konstancin. To następna bardzo solidna drużyna, z którą koninianie grali w tym sezonie dwukrotnie. Najpierw ulegli w Pucharze Polski, by niedługo potem zrewanżować się w wyjazdowym meczu ligowym.

We własnej hali Mustangi potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję, wypracowując kilkupunktową przewagę już w początkowych fragmentach meczu i kończąc pierwszą kwartę z wynikiem 22:13. Ten rezultat zawodnikom Piotra Łuszyńskiego udało się jeszcze poprawić w drugich dziesięciu minutach spotkania, dzięki czemu koninianie prowadzili już 17 punktami.

Konstancinianie zdołali odrobić nieco strat w trzeciej kwarcie, którą wygrali 16:19, ale Mustang znów przejął inicjatywę w ostatniej części spotkania. Ostatecznie aktualni mistrzowie Polski zwyciężyli 74:53, potwierdzając bardzo wysoką formę.

Następny mecz KSS rozegra we Wrocławiu z Fundacją Salutare 12 lub 13 marca.

KSS Mustang Konin – IKS GTM Konstancin 74:53 (22:13, 18:10, 16:19, 18:11)

Mustang zagrał w składzie: Piotr Darnikowski, Witold Malisiak, Przemek Stelmasik, Piotr Łuszyński, Klaudia Mruk, Marek Wesołowski, Marek Bystrzycki, Kamil Kornacki, Mateusz Tylak i Daniel Brzezinski