Browar od 4 stycznia 24

Niełatwe boje w 1/16 Pucharu Polski. Górnik poza burtą, Sokół awansował po rzutach karnych

2021-02-27 22:25:28
Patryk Barański
Napisz do autora

Jeszcze przed przystąpieniem drużyn z naszego regionu do zmagań ligowych, rozegrane z ich udziałem zostały mecze w ramach Pucharu Polski WZPN. Obie ekipy trzecioligowe stawiane były raczej w roli faworytów, jednak tylko Sokół zdołał awansować do kolejnej fazy. Z rozgrywkami pożegnał się również piątoligowy SKP Słupca, a na swój mecz czeka Olimpia Koło.

Z ogromnymi trudnościami zadanie wykonał Sokół Kleczew. Podopieczni Mariusza Bekasa mierzyli się z liderem V ligi gr. II Koroną Piaski, która swój udział w tych rozgrywkach zawdzięcza zwycięstwu w finale strefowym.

Spotkanie na dobre rozpoczęło się dopiero w drugiej części, w której padły bramki dla obu ekip. W 53. minucie meczu długie podanie Marcela Koziorowskiego za plecy obrońców wykorzystał Łukasz Zagdański. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu karnego wyrównał Dawid Cubal. Więcej goli już nie padło, a o awansie do 1/8 Pucharu Polski WZPN decydował konkurs jedenastek. W nim piłkarze z Kleczewa wygrali 5:6.

W znacznie gorszych nastrojach swój mecz pucharowy zakończyli zawodnicy Górnika Konin. W starciu z wiceliderem IV ligi, Victorią Września koninianie mogli pokazać, że mimo słabego sezonu wciąż są w stanie ograć rywala z niższego szczebla ligowego. Dodatkowo mieli oni wsparcie w postaci licznie przybyłych kibiców, którzy pojedynek obserwowali zza ogrodzenia gnieźnieńskiego stadionu.

Tego celu nie udało się jednak zrealizować. Piłkarze Marcina Muzykiewicza częściej atakowali, jednak to wrześnianie zdołali zdobyć jedyną bramkę meczu. W dodatku zdobył ją były zawodnik Górnika, Jakub Groszkowski. W końcowych fragmentach biało-niebiescy grali w przewadze, gdy wychodzący sam na sam z bramkarzem Przemysław Jurków został sfaulowany przez ostatniego obrońcę Victorii, jednak ekipa z Wrześni obroniła prowadzenie.

Bardzo trudne zadanie mieli przed sobą gracze SKP Słupca. To nie oni byli faworytem w starciu z czołową ekipą IV ligi, LKS-em Gołuchów. Mimo ambitnej postawy słupczanie musieli uznać wyższość rywala.

Po pierwszej połowie SKP przegrywał tylko jednym trafieniem, a tuż po przerwie ekipa z naszego regionu miała nawet okazję na remis. W końcówce słupczanie postawili wszystko na jedną kartę i odkryli się w obronie, co skrzętnie wykorzystała doświadczona drużyna z Gołuchowa. Dwa trafienia w ostatnich minutach zapewniły wygraną 0:3 i awans LKS-owi.

Na swój mecz pucharowy czeka jeszcze czwartoligowa Olimpia Koło. Jej przeciwnikiem jest jednak Nielba Wągrowiec i każdy wynik inny niż zwycięstwo wągrowian byłby sensacją.

Korona Piaski – Sokół Kleczew 1:1 k. 5:6 (74′ Dawid Cubal – 53′ Łukasz Zagdański)

Victoria Września – Górnik Konin 1:0 (47′ Jakub Groszkowski)

SKP Słupca – LKS Gołuchów 0:3 (26′ Jakub Szymkowiak, 87′ Konrad Chojnacki, 90′+ Krystian Benuszak)