W Pucharze Polski Juniorów bez medali. Najlepsi z KKSz-u odpadli w ćwierćfinałach

2021-01-18 17:27:52

W silnie obsadzonym II Pucharze Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn nie udało się zawodnikom KKSz-u zdobyć żadnego medalu. Dotarcie do ćwierćfinałów dwójki koninian to jednak niezły wynik.

W stawce kobiet wystartowało aż 65 zawodniczek, w tym 9 koninianek: Zuzanna Buselt, Hanna Skiba, Iga Pilarska, Inez Graupen, Martyna Mioduszewska, Julia Miedzińska, Zofia Markowska, Zofia Hańczewska i Milena Lewandowska. Do fazy pucharowej dostała się tylko Buselt, która pokonała w grupie wszystkie swoje rywalki. Porażki doznała dopiero w ćwierćfinale, gdzie natknęła się na późniejszą brązową medalistkę, Anielę Kozłowską z Hajduczka Olsztyn, której uległa 8:15. Szablistka KKSz-u pokonała wcześniej Zofię Pieniążek z Zagłębia Sosnowiec (15:11) oraz Sonię Kozaniecką z Dragona Łódź (15:10). Te wyniki pozwoliły Zuzannie Buselt na zajęcie siódmej lokaty w turnieju.

Wygrała Zuzanna Lenkiewicz przed Zuzanną Poradą (obie Zagłębie Sosnowiec). Na trzecim stopniu podium stanęły Aniela Kozłowska (Hajduczek Olsztyn) i Emilia Habryn (Zagłębie Sosnowiec).

Lepiej zaprezentowali się panowie. W grupie 77 szablistów znalazło się aż 15 reprezentantów KKSz-u: Mateusz Mańczak, Igor Kacprzak, Filip Radoch, Wojciech Kaczmarczyk, Albert Malcer, Kacper Malcer, Mateusz Bakalarski, Adam Kaczmarczyk, Jakub Pawłowski, Tomasz Radke, Paweł Radke, Arkadiusz Stasiak, Piotr Siwik, Antoni Piguła i Konrad Stranc. Czterech z nich znalazło się w pierwszej dwudziestce turnieju, a bardzo bliski strefy medalowej był Mateusz Mańczak, który podobnie jak Zuzanna Buselt odpadł w ćwierćfinale.

W fazie pucharowej zwyciężył trzykrotnie, pokonując kolejno Szymona Jancewicza z UKS-u 13 Białystok 15:6, Łukasza Kowalczyka z Hajduczka Olsztyn 15:8 oraz Oskara Szybalskiego z Szermierki Wołomin 15:8. Niestety w meczu o półfinał Mateusz przegrał wyraźnie z późniejszym złotym medalistą, Marcelem Broniszewskim z Victora Warszawa 6:15. Wyniki osiągnięte podczas turnieju pozwoliły zająć szabliście KKSz-u piąte miejsce.

Na podium, oprócz wspomnianego Broniszewskiego stanęli Benedykt Denkiewicz (Szabla Ząbki), a także Oskar Kusak (Hajduczek Olsztyn) i Maksymilian Brosch (Zagłębiowski Klub Szermierczy). Niezłe 10. miejsce zajął Igor Kacprzak z KKSz-u. Oprócz niego i Mańczaka w dwudziestce znaleźli się Filip Radoch i Wojciech Kaczmarczyk.