Mustang znów odrabiał straty. Zrewanżowali się za Puchar Polski

2020-12-01 12:20:29

Koszykarze na wózkach KSS-u Mustanga Konin wzięli udany rewanż za porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski z IKS-em GTM-em Konstancin. W wyjazdowym meczu pokonali jednego z głównych rywali w walce o czołowe miejsca 59:74.

Napięty terminarz gier miał w ciągu ostatnich dwóch tygodni KSS Mustang Konin. Po Pucharze Polski przyszedł czas na powrót do rozgrywek ligowych, w których koninianie drugi raz w ciągu kilku dni mierzyli się z ekipą z Konstancina. IKS miał po swojej stronie atut hali oraz przewagę psychologiczną po ostatniej wygranej z Mustangiem.

Początek meczu zapowiadał powtórkę z rozrywki. Podopieczni Marka Bystrzyckiego źle weszli w mecz i musieli gonić wynik. Mustang przegrywał już nawet 14:0. Koninianie przebudzili się jednak i już końcówka pierwszej kwarty dawała nadzieję na lepszy rezultat, a po upłynięciu połowy spotkania Mustang zmniejszył stratę do jednego punktu.

Po wyrównanej trzeciej kwarcie wiadomo było, że o wyniku meczu przesądzi ostatnia część gry, która w ostatnim czasie stała się specjalnością Mustanga. Koninianie potwierdzili to, że są w bardzo dobrej kondycji i w ostatnich 10 minutach meczu rozgromili rywala 12:29. Dzięki temu w całym spotkaniu zawodnicy Marka Bystrzyckiego zwyciężyli z Konstancinem 59:74.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Mustanga był Kamil Kornacki, który rzucił aż 21 punktów. Kilkunastopunktową zdobyczą pochwalić się mogą Marek Wesołowski (17), Przemysław Stelmasik (14) i Mateusz Tylak (12). Po pięć punktów dorzucili Daniel Brzeziński i Marek Bystrzycki. Skład uzupełnił Piotr Darnikowski.

IKS GTM Konstancin - Mustang Konin 59:74 (18:10, 16:23, 13:12, 12:29)