Dwa pewne zwycięstwa z rzędu. Orzeł Osiecza pnie się w górę tabeli

2020-11-15 00:19:28
Patryk Barański
Napisz do autora

Najpierw w środku tygodnia z AS-em Izomet Wronki, następnie na wyjeździe w derbach regionu z UKS-em „Piątką” Turek mierzyli się siatkarze trzecioligowego Orła Osiecza. Oba spotkania wygrane pewnie w trzech setach sprawiły, że osieczanie powrócili na podium rozgrywek.

Mecz z AS-em Izomet Wronki był niezwykle ważny dla Orła Osiecza. Po wyjazdowej porażce z Szamotulaninem Szamotuły zespół z regionu konińskiego spadł na 4. miejsce w rozgrywkach, które nie satysfakcjonuje podopiecznych Mariusza Pieczonki. Z tego względu siatkarze z Osieczy chcieli pokazać się w tym meczu z jak najlepszej strony i zwyciężyć, by nawiązać walkę o podium rozgrywek III ligi.

Zawodnicy Orła rozpoczęli to spotkanie od udanych akcji, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca partii, zwyciężając 25:20. W drugim secie Orły przeważały już w każdym elemencie gry i zwyciężyły wysoko, bo aż 25:13. W trzeciej partii osieczanie dopełnili formalności, wygrywając 25:20 i w całym meczu 3:0.

Kilka dni później doszło do pojedynku o dużym znaczeniu dla rozkładu sił nie tylko w III lidze, ale także w regionie konińskim. Jak do tej pory ekipy Orła Osiecza oraz UKS-u „Piątki” Turek zgromadziły na swoim koncie po 9 punktów, choć UKS rozegrał do tej pory jedno spotkanie więcej. Przyjezdni z gminy Rzgów okazali się jednak w tym dniu zdecydowanie lepsi i całe spotkanie ponownie zamknęli w trzech setach, kolejno w stosunku 19:25, 23:25, 17:25.

W przyszłym tygodniu LZS Orzeł Supergadżet Osiecza podejmie we własnej hali Eneę Energetyka Poznań, który z dwoma meczami rozegranymi mniej zajmuje aktualnie szóstą pozycję, z kolei UKS „Piątka” Turek wydaje się faworytem w meczu wyjazdowym z AS-em Izomet Wronki.