Shootersi z pięcioma medalami. Sienkiewicz mistrzem Europy amatorskiego MMA

2020-11-10 16:03:36

Z dorobkiem pięciu medali, w tym z jednym złotym wrócili z Sochaczewa zawodnicy Shooters Team Konin KSSW. Mimo drobnego niedosytu, waleczni koninianie mogą uznać start za udany.

W zorganizowanych w Sochaczewie Mistrzostwach Europy Amatorskiego MMA 2020 z powodu pandemii koronawirusa zmieniono nieco formułę. Organizatorzy: Amatorska Liga MMA, UKS Dragon Fight Club oraz Polski Związek MMA dostosowali turniej do aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących wydarzeń sportowych, w tym limitu uczestników.

Pierwszeństwo startu mieli zawodnicy sklasyfikowani w rankingu ALMMA, którzy jako pierwsi dokonali opłaty startowej. Zawodnicy bez przynależności klubowej nie mogli wystartować. W stawce około 200 wojowników znaleźli się reprezentanci Shooters Team Konin KSSW.

Największy sukces osiągnął Kamil Sienkiewicz, który do domu wrócił z dwoma krążkami. Ten najcenniejszy zdobył w kategorii masters 88 kg. Do złota dołożył jeszcze srebro w kategorii masters 99 kg. Drugie srebro dla koninian wywalczył Szymon Woszczyński startujący w kategorii junior 93 kg. Jak widać, zawodnicy Shooters Team Konin w sumie brali udział w trzech finałach, z których wygrali jeden.

Shootersi wygrali jeszcze dwa małe finały. Brąz padł łupem Mikołaja Mikołajczyka (full contact do 70 kg) i Huberta Drzyzgi (full contact do 84 kg).