Medyk gra dalej w Pucharze Polski. Zwycięstwo mimo słabej skuteczności

2020-11-05 10:49:47

Piłkarki Medyka Konin już w 1/32 Pucharu Polski mierzyły się z inną drużyną z Ekstraligi kobiet, Olimpią Szczecin. Mimo mało porywającego widowiska i strachu o wynik aż do 70. minuty meczu, podopieczne Romana Jaszczaka wygrały w regulaminowym czasie gry 3:1.

Zdecydowanymi faworytkami meczu 1/32 Pucharu Polski były koninianki. Olimpia Szczecin, zajmująca dziesiątą lokatę w Ekstralidze, zdobyła jednak w ostatnim czasie kilka cennych punktów, a rozgrywki pucharowe rządzą się własnymi prawami.

To było widać szczególnie w pierwszej połowie meczu, kiedy Medyk Konin miał problemy z wykończeniem akcji, a przyjezdne potrafiły zagrażać bramce strzeżonej przez Oliwię Szymczak. W ekipie Romana Jaszczaka nie funkcjonowało albo podanie w okolicach pola karnego rywalek, albo strzał z samej szesnastki. Konkretnie pod koniec tej połowy zachowały się z kolei szczecinianki. Po rzucie rożnym Medyczek i oddaniu strzału wprost w ręce golkiperki Olimpii, przyjezdne przeprowadziły szybką kontrę i w sytuacji sam na sam z Szymczak znalazła się Zuzanna Radochońska. Pierwszy strzał koninianka obroniła, ale przy dobitce nie miała już szans. Do szatni faworytki schodziły więc z jednobramkową stratą.

Medyczki poprawiły kilka elementów gry w drugiej połowie meczu, choć i w niej długo trzeba było czekać na trafienie. Świetne sytuacje marnowały Nikol Kaletka, a nawet weteranka i najlepsza snajperka Medyka, Anna Gawrońska. Doświadczona ofensywna zawodniczka przeprowadzała jednak bardzo dobre akcje na lewym ataku, co poskutkowało wyrównaniem w 70. minucie meczu. Gawrońska wyczekała wtedy defensorki i zagrała po ziemi do niepilnowanej Gabrieli Grzywińskiej, która nie dała szans na interwencję Natalii Piątek.

Po trafieniu Medyczki zaczęły grać z większym luzem, co już chwilę później poskutkowało prowadzeniem. Po kolejnym dobrze wykonanym rzucie rożnym gola zdobyła Olga Sirant. Następne szanse miały Kopińska i Kaletka, ale wynik ustaliła dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu Gawrońska, która dobiła futbolówkę do pustej bramki.

Nieznany jest jeszcze rywal koninianek w następnej rundzie Pucharu Polski. W niej zagrają także rezerwy Medyka złożone w głównej mierze z juniorek, które ograły Wandę Kraków 2:3 po bramkach Darii Jeremenkowej, Oliwii Jaśniak i Matyldy Bujak.

Medyk Konin: Oliwia Szymczak - Julia Maskiewicz (66′ Nicole Zając), Olga Sirant, Sandra Sałata, Dominique Bond-Flasza, Ernestina Abambila, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska.