Wreszcie zwycięstwo w górze tabeli. Medyczki również wsparły protest kobiet

2020-11-01 12:31:08

Przed meczem z AZS-em UJ Kraków kibice Medyczek mogli się nieco obawiać o postawę swoich ulubienic, które do tej pory nie wygrały w żadnym ze spotkań z przeciwniczkami z górnej części tabeli. Solidna drużyna z Małopolski zajmowała szóstą lokatę, a koninianki wypadły ostatnio z pierwszej trójki. Na boisku było widać jednak wyraźną dominację piłkarek Medyka.

Dziesiąta kolejka Ekstraligi kobiet obfitowała nie tylko w emocje sportowe. W Koninie piłkarki nie dały zapomnieć kibicom w całym kraju (mecz transmitowany był na antenie TVP Sport) o trwających protestach wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. nielegalności aborcji. Już na rozgrzewkę zawodniczki Medyka wyszły ze sporych rozmiarów banerami, na których widniały hasła „Wybór” oraz „Strajk kobiet”. Dodatkowo zawodniczki miały na ramionach opaski oraz niosły ze sobą tabliczki z logo strajku z charakterystycznym piorunem w napisie.

Sam mecz był bardzo dobrym widowiskiem, szczególnie dla sympatyków piłki w naszym regionie. Już pierwsza połowa pokazała dużą mobilizację w szeregach Medyczek. Podopieczne Romana Jaszczaka atakowały raz za razem, stwarzając sobie świetne sytuacje bramkowe. Skuteczności wystarczyło jednak tylko na jedną bramkę. Do siatki krakowianek trafiła Dominika Kopińska, która w ostatnim czasie zanotowała debiutanckiego gola w barwach narodowych. Blisko trafienia była również druga z reprezentantek, Gabriela Grzywińska. Kilka jej prób było zatrzymywanych przez bramkarkę AZS-u, a jeden ze strzałów zatrzymał się na poprzeczce.

Gra znacznie uspokoiła się w drugiej połowie, kiedy nieco więcej inicjatywy wykazały przyjezdne. Dopiero 10 minut przed końcem meczu wynik podwyższyła będąca ostatnio w niezłej formie Julia Maskiewicz, która sama dobijała swój strzał głową. Koninianki oddały jeszcze kilka strzałów, jednak żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Choć wynik 2:0 ustalony został dopiero w końcówce, to ciężko mówić o tym, aby wygrana była w którymś momencie zagrożona. Dzięki niej Medyczki powróciły na podium, a już w środę czeka je kolejny domowy mecz. Tym razem w ramach Pucharu Polski zmierzą się z Olimpią Szczecin, która obecnie zajmuje 10. Lokatę w tabeli Ekstraligi. Zdecydowanymi faworytkami będą więc podopieczne Romana Jaszczaka.