Kolejne mistrzowskie starty KKSz-u. Stanisławski ze złotem

2020-10-11 00:14:39
Patryk Barański
Napisz do autora

Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów, które rozgrywane były w Śremie. W czołówce turnieju znalazła się jedna szablistka i jeden szablista z Konina. Ogromny sukces odniósł Adrian Stanisławski, który zwyciężył wszystkich rywali, zdobywając złoty medal.

Adrian Stanisławski z KKSz-u Konin zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w szabli. W niełatwych pojedynkach koninian pokazał wielką klasę. W ćwierćfinale Stanisławski mierzył się z Piotrem Szczepanikiem (MUKS Victor Warszawa), którego wypunktował 15:10. W walce o finał zwyciężył z Marcinem Lipińskim z AZS-u AWF-u Katowice w stosunku 15:11. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek o złoto, w którym zawodnik KKSz-u mierzył się z Mikołajem Grzegorkiem reprezentującym MUKS Victor Warszawa.

W najlepszej ósemce znalazła się także żeńska reprezentantka Konińskiego Klubu Szermierczego. Niestety Sylwia Matuszak odpadła już w ćwierćfinale, przegrywając aż 15:6 z Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy), która doszła aż do finału.