Korytkowski

Przez godzinę pachniało sensacją, zakończyło się wysoką wygraną. Sokół w ćwierćfinale wojewódzkiego pucharu Polski

2020-07-12 17:07:22
Sokół Kleczew pokonał wysoko na wyjeździe Stellę Luboń 6:2 (2:2) i awansował pewnie do ćwierćfinału wojewódzkiego pucharu Polski. W tej fazie podopieczni trenera Łukasza Cichosa zmierzą się z drugoligowym KKS-em Kalisz.

Co ciekawe spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia niżej notowanych rywali „biało-zielonych” (Stella występuje w klasie okręgowej). Drogę do bramki Sokoła znalazł na początku meczu Adam Michalak, który zdobył gola bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Kleczewianie odpowiedzieli już w 12. minucie, gdy z trafienia cieszył się niezawodny Łukasz Zagdański. Ten nowy zawodnik Sokoła zdobył masę bramek w meczach sparingowych, ale dopiero gole w Luboniu były jego pierwszymi oficjalnymi w barwach drużyny z Kleczewa. Osiem minut później zza linii pola karnego rywali strzelał skutecznie Tomasz Koziorowski. Do przerwy był jednak remis 2:2, po golu Dariusza Wróblewskiego. Dość niespodziewany wynik utrzymywał się jeszcze przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony meczu. Wtedy sędzia wskazał na „wapno” po faulu w lubońskim polu karnym. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Norbert Grzelak. To trafienie rozwiązało worek z bramkami dla kleczewian. W 71. minucie na 4:2 podwyższył Zagdański, a końcówka pucharowej potyczki w Luboniu należała do młodych zawodników „biało-zielonych”, Konrada Mechowskiego i Emanuela Mikołajczyka, którzy pokonali golkipera Stelli odpowiednio w 86. i 90. minucie. Sokół Kleczew awansował do ćwierćfinału wojewódzkiego pucharu Polski. Na tym etapie na podopiecznych trenera Łukasza Cichosa będzie czekać zdecydowanie trudniejsze zadanie. W najbliższą sobotę (18 lipca) trzecioligowi piłkarze z północy naszego powiatu zmierzą się z beniaminkiem drugiej ligi – KKS-em 1925 Kalisz.

Skład Sokoła Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik (’84 Konrad Mechowski), Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg (’54 Arkadiusz Widelski), Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski, Konrad Kobylarek, Mateusz Roszak (’77 Olaf Wójtowicz), Norbert Grzelak (’84 Emanuel Mikołajczyk), Paweł Piceluk (’62 Mateusz Majer) i Łukasz Zagdański