Dwie wygrane i porażka

2016-11-19 23:01:32

Za nami weekendowe występy drużyn piłkarskich z naszego regionu. Z wygranych cieszyli się kibice Medyka POLOmarket Konin i Sokoła Kleczew. Gorycz porażki przełknąć musieli fani Górnika Konin.

Zawodniczki Medyka POLOmarket pokonały na wyjeździe AZS Wrocław. W meczu rewanżowym piłkarki ze stolicy Dolnego Śląską postawiły zdecydowanie wyższą poprzeczkę niż w pierwszym spotkaniu. W sierpniu Medyk rozbił AZS aż 8:0. Teraz było tylko 2:1. Wynik rywalizacji otworzyła w 18. min. Katarzyna Daleszczyk. Siedemnaście minut po przerwie wyrównała Marta Cichosz. Pełną pulę uratowała koniniankom na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Aleksandra Sikora. Był to ostatni ligowy mecz Medyka POLOmarket w 2016 roku.

W drugiej grupie trzeciej ligi Sokół Kleczew ograł na wyjeździe Świt Skolwin 2:1. Wynik rywalizacji, po samobójczym trafieniu, otworzył w 25. min. Krzysztof Filipowicz. Na 2:0 dla Sokoła podwyższył siedem minut po przerwie Jakub Dębowski. Chwilę później rezultat całego meczu ustalił Michał Kołodziejski. Górnik Konin przegrał na własnym stadionie z GKS Przodkowo 0:1, po trafieniu Łukasza Stasiaka z 64. min.