Trzy punkty w pierwszym meczu drugiej połowy sezonu. Start Konin wygrał z SPR-em Włoszakowice

2020-02-17 21:48:48
Od zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze ręczni konińskiego Startu. Nasi szczypiorniści pokonali we własnej hali SPR Włoszakowice 32:29 (18:14).

Koninianie mieli się za co rewanżować. W meczu inaugurującym bieżącą edycję rozgrywek III ligi zawodnicy Startu ulegli na wyjeździe SPR-owi 22:30. Grając przed własną publicznością, koninianie już od pierwszych minut konsekwentnie powiększali swą przewagę. Najwięcej bramek zdobyli w pierwszej połowie: Olgierd Piaskowski, Rafał Kałecki i Tomasz Lorencki. Rywalizacja wyrównała się nieco na początku drugiej części spotkania. Dziesięć minut po zmianie stron zaczął się okres, w którym Start grał przez kilka minut w przewadze. To dlatego, że zawodnicy gości byli trzykrotnie wysyłani przez sędziów na ławkę kar. W tym czasie gospodarze odskoczyli rywalom na dystans ośmiu punktów (30:22). W końcówce spotkania to koninianie byli częściej karani dwuminutowymi wykluczeniami, wskutek czego goście odrobili część strat, a mecz zakończył się ostatecznie wygraną Startu 32:29. Po tym zwycięstwie Start Konin, z dorobkiem dziewięciu punktów, awansował na szóste miejsce w trzecioligowej tabeli. Kolejne ligowe spotkanie czeka naszych szczypiornistów w najbliższy weekend, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Realem-Astromal II Leszno.

Skład Startu Konin (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Przemysław Hejna, Piotr Różycki, Olgierd Piaskowski (10), Kamil Nadlewski (4), Rafał Kałecki (4), Adrian Grzelka (4), Marcel Urbański (3), Marek Salzman (3), Tomasz Lorencki (2), Dariusz Gostrowski (2), Piotr Jankowski, Dominik Urbański, Eryk Szudrowicz, Mateusz Góralski, Jakub Ogrodowczyk, Arkadiusz Pawlak