KKF wygrał z bezpośrednim rywalem w tabeli. Koninianie obronili drugie miejsce

2020-02-15 22:13:49
Wysokim zwycięstwem drużyny z naszego miasta zakończyła się potyczka 2. ligi futsalu (gr. wielkopolska) pomiędzy Konińskim Klubem Futsalu Automobile Torino a Futsalem Gostyń. KKF pokonał rywali 9:3 (3:2).

To był kolejny mecz, który – będąc gospodarzem – KKF rozgrywał poza Koninem. Tym razem drużyna z naszego miasta wystąpiła w hali w Golinie. Stawką meczu była dalsza walka o drugie miejsce w bieżącej edycji rozgrywek II ligi wielkopolskiej. Przed tym spotkaniem koninianie – mając jeden mecz rozegrany więcej – posiadali na swoim koncie tylko dwa punkty przewagi nad zawodnikami z Gostynia. Warto dodać, że w pierwszej potyczce tych drużyn (rozegranej w Gostyniu) Futsal wygrał 8:3. Wynik dzisiejszego spotkania otworzyli goście. Później KKF prowadził 2:1. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 3:2 na korzyść koninian. Druga połowa należała do gospodarzy. Podczas gdy KKF zdobył sześć goli, gości stać było na zaledwie jedno trafienie. Po zmianie stron z hat-tricka cieszył się Mateusz Mroziński. Po dzisiejszym meczu drużyna z naszego miasta ma pięć punktów więcej od Futsalu Gostyń. W następnej serii spotkań KKF zmierzy się na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Tę potyczkę zaplanowano na przyszłą niedzielę (23 lutego), na godz. 16.00.

KKF Automobile Torino Konin – Futsal Gostyń 9:3 (3:2)
Gole dla KKF-u: Mateusz Mroziński x3, Krystian Andrzejczak x2, Alan Kujawa x2, Mateusz Zaborski, Przemysław Skibiszewski
Gole dla Futsalu: Damian Bujak x2, Krzysztof Kąkolewicz

Skład KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski – Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Alan Kujawa, Wiktor Jarabek, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Łajdecki, Artur Brzuśkiewicz