Shootersss

Dobra trzecia i fatalna czwarta kwarta. MKS MOS przegrywa z MUKS-em Bydgoszcz

2019-12-15 17:58:01
Nie udało się zanotować drugiego z rzędu zwycięstwa drugoligowym koszykarkom MKS-u MOS Konin. Drużyna z naszego miasta uległa dziś we własnej hali MUKS-owi Bydgoszcz 89:101.

Na początku meczu skuteczniejsze były zawodniczki z Bydgoszczy, które po trzech minutach spotkania prowadziły 9:4. Koninianki wyrównały w końcówce kwarty. W 9. minucie było 20:20. W ostatnich sześćdziesięciu sekundach pierwszej części pojedynku obie drużyny zdobyły jeszcze po siedem punktów. Przez większość drugiej kwarty wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie, przyjezdne były lepsze o trzy oczka i prowadziły do przerwy 52:49. Koninianki zagrały zdecydowanie lepiej w trzeciej kwarcie, którą wygrały 30:21. Dla MKS-u najczęściej punktowały wtedy, tak jak i w przekroju całego spotkania, Kamila Rogulska i Sara Marczyk. Koninianki nie utrzymały dobrego tempa w ostatniej ćwiartce, która zaczęła się od serii ośmiu punktów MUKS-u (od stanu 82:75 do 82:83). MKS wyszedł jeszcze na chwilę na jednopunktową przewagę (84:83), ale po zaledwie chwili bydgoszczanki podwyższyły na 85:84 i do końcowej syreny nie wypuściły już prowadzenia z rąk. W ostatnich minutach MUKS zwiększył przewagę do dwunastu oczek, wygrywając ostatecznie 101:89. W następnej kolejce MKS MOS zagra na wyjeździe z Tęczą Leszno (niedziela, 12 stycznia, godz. 16.00). W Koninie nasze koszykarki zobaczymy w akcji w niedzielę, 19 stycznia, o godz. 15.00. Ich rywalkami będą tego dnia zawodniczki Ostrovii Ostrów Wlkp.

MKS MOS Konin – MUKS Bydgoszcz 89:101 (27:27, 22:25, 30:21, 10:28)

Skład MKS MOS Konin (w nawiasie liczba zdobytych punktów): Sara Marczyk (19), Kamila Rogulska (18), Natalia Kołodziejczak (15), Natalia Liszkowska (11), Małgorzata Siatkowska (7), Julia Burzyńska (5), Hanna Tomaszewska (4), Wiktoria Orchowska (4), Wiktoria Wróbel (3), Wiktoria Kudroń (3), Maria Ławniczak, Adrianna Siuda