Zawodnicy KKF-u wygrali na wyjeździe z ligowym wiceliderem i sami awansowali na drugie miejsce

2019-12-15 16:13:32

Koniński Klub Futstalu Automobile Torino pokonał w Poniecu tamtejszą drużynę Piasta 6:4 (3:1). Cztery bramki dla naszego zespołu zdobył kapitan, Krystian Andrzejczak.

Przed szóstą kolejką II ligi, grupy wielkopolskiej, Piast zajmował drugą pozycję w tabeli. Na pierwszego gola zgromadzeni w ponieckiej hali sportowej kibice czekali aż do siedemnastej minuty. Przed przerwą KKF zdobył trzy bramki (jeden gol Mateusza Mrozińskiego i dwa trafienia Krystiana Andrzejczaka). Gospodarze odpowiedzieli skutecznym strzałem Tomasza Szumnego. Po przerwie bramki padały w dwóch odstępach czasowych. Między 26. a 31. minutą koninianie zdobyli dwa gole, a gospodarze cieszyli się z jednego trafienia. Z kolei między 38. a 40. minutą na listę strzelców wpisało się dwóch zawodników Piasta i jeden futsalista z Konina. Gdy wybrzmiała końcowa syrena – koninianie prowadzili 6:4. Po tym zwycięstwie drużyna z naszego miasta awansowała na pozycję wicelidera (12 punktów). W następnej serii spotkań KKF zmierzy się z ekipą Petro-Lawa Futsal Rawicz. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 12 stycznia, na godz. 16.00. Mecz zostanie rozegrany w hali sportowej w Rychwale.

Piast Poniec – KKF Automobile Torino Konin 4:6 (‘20 Tomasz Szumny, ’26 Tomasz Janowicz, ‘38 Patryk Przymus, ‘40 Filip Twardowski – ‘17, ‘20, ‘29, ‘39 Krystian Andrzejczak, ‘19 Mateusz Mroziński, ’31 Przemysław Skibiszewski)

Skład KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Jakub Jaskulski, Łukasz Łajdecki, Miłosz Łukasiewicz, Marcin Stryganek, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Wiktor Jarabek, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz